bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 5 sierpnia 2011
  • 8 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 5098

"Kret" na ekranach kin

W Bielsku-Białej odbył się uroczysty pokaz premierowy filmu Rafaela Lewandowskiego pt. „Kret”.

W Kinie „Helios” wraz reżyserem pojawili się: Marian Dziędziel - odtwórca roli Zygmunta, Marcin Wierzchosławski - producent filmu oraz Jerzy Talik - scenograf , którzy po projekcji odpowiadali na pytania dziennikarzy i publiczności. Film obejrzał również prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, któremu twórcy filmu dziękowali za pomoc miasta przy realizacji obrazu. Akcja „Kreta” została umiejscowiona przez R. Lewandowskiego właśnie w naszym mieście.„Kret” został zaprezentowany już na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zaliczono go do „ekstraklasy polskiego kina", a od 5 lipca jest obecny na ekranach kin. Rafael Lewandowski, syn Polaka, działacza Solidarności na emigracji i Francuzki zmierzył się z niełatwym tematem polskiej lustracji w przełożeniu na losy kochającej się rodziny.

Premiera filmu "Kret" · fot. UM Bielsko-Biała


To pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia Pawła (w tej roli Borys Szyc), którego rodzinne szczęście z dnia na dzień zatruwa artykuł szkalujący dobre imię jego ojca i wspólnika w interesach (Marian Dziędziel - rola nagrodzona na tegorocznym festiwalu w Gdyni). Paweł rozpoczyna prywatne śledztwo, by odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Wszystkie tropy prowadzą do zagadkowego człowieka (Wojciech Pszoniak), który skrywa odpowiedzi na nurtujące Pawła pytania i od dawna zdaje się kierować losami jego rodziny.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.