bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 25 listopada 2014
  • wyświetleń: 1641

40-lat pracy utalentowanego aktora

Kazimierz Czapla, jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, świętował w ubiegłą sobotę czterdziestolecie pracy artystycznej.

Po premierze „Królowej Margot”, w której kreował rolę Gasparda de Coligny, otrzymał kwiaty i gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Jacka Krywulta oraz Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Polskiego Witolda Mazurkiewicza.

kazimierz czapla
Kazimierz Czapla


Na niezwykle długiej liście ról w dorobku artystycznym Kazimierza Czapli znajdują się m in. Porthos w „Trzech muszkieterach”, Wódz Bromden w „Locie nad kukułczym gniazdem”, Bukarica w „Przedstawieniu Hamleta we wsi Głucha dolna”, Beethoven, Papież, Gerwazy, Berlioz czy Cześnik.

Kazimierz Czapla ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Bezpośrednio po studiach zaangażowany został do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Od 1981 do 1989 występował na Scenie Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie, po czym wrócił do zespołu bielskiej sceny dramatycznej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.