bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 12 listopada 2014
  • 30 listopada 2014
  • wyświetleń: 1795

"Królewna Śnieżka" w Banialuce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Za nami:

Na Dużej Scenie w Teatrze Lalek Banialuka, można oglądać spektakl Tomasza Mana według baśni braci Grimm pt. "Królewna Śnieżka".

"Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie" te słowa, powtarzane jak mantra są najbardziej znanym cytatem pochodzącym z klasycznych baśni, a kryjąca się za nimi przestroga chyba nigdy dotąd nie była bardziej aktualna i nie wybrzmiewała tak wyraźnie.

Projekt "Domek Krasnoludków"
fot. A. Maksymiak


Piękna, ale zła Królowa wiedziona zazdrością o urodę pasierbicy postanawia zabić niewinną Śnieżkę. Na szczęście dziewczynka zostaje uratowana przez Kruka, przychylną jej przyrodę i grupę wesołych i pracowitych krasnoludków. Niestety Królowa dowiaduje się, że dziewczynka nadal żyje i robi wszystko, aby się jej pozbyć…

Projekt "Lusterko"
fot. A. Maksymiak


Zrealizowane niemal całkowicie w konwencji tradycyjnego teatru lalek przedstawienie dla najmłodszych widzów zachwyca oprawą plastyczną. Iście bajkowe dekoracje (odwołujące się do stylu Tiffaniego), wykonane z dbałością o szczegóły lalki i sprawna gra aktorska to główne atuty przedstawienia, które jednocześnie bawi i uczy.

Dzięki dynamicznej akcji, rytmicznie zmieniającym się scenom i melodyjnym piosenkom młodzi teatromani z uwagą śledzą losy Śnieżki i jej kompanów.

A morał? Morał jest taki, że w świecie pięknych rzeczy i pięknych ludzi, w świecie zachwytu nad samym sobą i pogoni za błyskotkami bardzo łatwo stracić z pola widzenia to co najważniejsze: wartość miłości, przyjaźni, oddania, empatii i bezinteresownej pomocy. Pycha i próżność zbyt często biorą górę nad takimi cnotami jak pokora i skromność.

Projekt "Siedem krasnoludków"
fot. A. Maksymiak


Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Bilety w cenie: 15 zł (bilet indywidualny dzieci), 20 zł (bilet indywidualny dorośli), 13 zł (bilet grupowy).

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj