bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 1875

Pęknięte miasto. Biesłan

1 września minęło dziesięć lat od dramatycznych wydarzeń w biesłańskiej szkole nr 1. W tym samym czasie do księgarni trafiła poruszająca książka "Pęknięte miasto. Biesłan", będąca zbiorem historii, które udało się usłyszeć w Biesłanie Zbigniewowi Pawlakowi.

Biesłan - małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci.

Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.

biesłan
Fragment okładki książki · fot. mat. prasowe


Autor książki - Zbigniew Pawlak - był w Biesłanie kilka dni po tych tragicznych wydarzeniach. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie.

Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców. O bezradności rodziców, którzy nie mogli pomóc swoim dzieciom. O odwecie i nienawiści bojowników, którzy wcześniej stracili swoich bliskich. O odwadze tych, którzy na własne życzenie pozostali z dziećmi w szkole.Ta poruszająca historia nie pozwala zapomnieć o tym, że w każdej wojnie, po obu stronach barykady są ludzie. Pozwala też zrozumieć Kaukaz - nieokiełznany, barwny, ale od wielu lat rozszarpywany przez krwawe konflikty.

Konkurs!

Mamy do rozdania jeden egzemplarz książki "Pęknięte miasto. Biesłan". Aby wygrać książkę należy odpowiedzieć na pytanie:

Kto obok Zbigniewa Pawlaka jest współautorem reportażu?

KONKURS ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY! KSIĄŻKĘ WYGRAŁA PANI JUSTYNA LIPA.


Książka jest dostępna w najlepszych polskich księgarniach, księgarni internetowej Wydawnictwa Znak - www.znak.com.pl oraz w formie e-booka na stronie www.woblink.com.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.