bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 czerwca 2014
  • 26 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1969

Rockowy czwartek w Chacharnii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Chacharnia" podaj

Za nami:

W klubie Chacharnia w Czechowicach-Dziedzicach rusza projekt Chacharock. Będzie to cykliczna impreza z koncertami, a także szansa dla młodych, zaczynających dopiero zespołów, dla których nagrodą będzie zagranie przed gwiazdami.

Na początek projektu Chacharnia zaprasza na koncert dwóch zespołów, aspirujący już do tytułu gwiazdy - J.D. Overdrive i jedna z największych gwiazd rodzimej rockowej sceny Kruk. Impreza odbędzie się już w czwartek - 26 czerwca, o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł (w dzień koncertu 20 zł) do kupienia w Ticketpro i na miejscu w klubie.

Browar Dziedzice


Klub CHacharnia to nowe miejsce na rockowej mapie Polski. Swoje drzwi otworzył zaledwie w kwietniu i już na początek klubową scenę przetestował zespół TSA. Wiemy już, że w październiku na deskach Chacharni wystąpi FISH, wokalista legendarnego Marillion. Wcześniej jednak czeka nas kilka koncertów w ramach projektu Chacharock.

chacharnia
fot. browardziedzice.pl


J. D. OVERDRIVE, jak można przeczytać na ich oficjalnej stronie, inspirują się amerykańską szkołą metalu nasiąkniętego southern rockiem. W 2011 ukazał się debiutancki krążek J.D. OVERDRIVE zatytułowany "Sex, Whiskey & Southern Blood", a w maju 2013 drugi album - "Fortune Favors the Brave. W ich muzyce nie brak potężnych riffów, brudnych dźwięków ale i chwytliwych linii melodycznych. Nie zawiodą się fani metalu i klasycznego hard rocka. Dotychczas zespół może się pochwalić, zaproszeniem do grania koncertów przed takimi sławami jak DOWN, BLACK LABEL SOCIETY, SOULFLY, BLACK STAR RIDERS i WHITESNAKE.

KRUK - Zespół powstał w 2001 roku. Wspólne upodobanie muzyków do twórczości takich grup jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy Uriah Heep sprawia, że charakter Kruka formuje się w klasyczno rockowych ramach. W roku 2006 KRUK nagrał płytę "Memories" z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem coverów z repertuaru wspomnianych wyżej wykonawców. Debiutancki album "Before He’ll Kill You" z 2009 roku zyskuje status "płyty miesiąca" w magazynie Metal Hammer. Rok 2011 to kolejny album zespołu, zatytułowany "It Will Not Come Back", gdzie gościnnie pojawiają się Doogie White (ex.Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank) oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. W listopadzie 2012 roku ukazuje się kolejny album "Be 3" i znów staje się "płytą miesiąca" w magazynie Metal Hammer. Kruk ma na swoim koncie wspólne występy z takimi gigantami rocka jak: Whitesnake, UFO, Thin Lizzy, Uriah Heep, Saxon. Największym osiągnięciem w kwestii scenicznych wojaży zespołu są dwa wspólne koncerty u boku grupy Deep Purple oraz koncert przed Carlosem Santaną, który podczas występu Kruka w Dolinie Charlotty wszedł na scenę, kierując do Piotra słowa "Jesteś niesamowitym gitarzystą, musiałem zejść i zobaczyć Cię z bliska." 9 czerwca premierę ma nowa płyta zespołu KRUK "Before". Koncert w Chacharni będzie okazją do premierowego zaprezentowania materiału na żywo.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Chacharnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Chacharnia" podaj