Rozrywka

  • 26 maja 2014
  • 5 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2059

Festiwal Filmowy Watch Docs

Za nami:

W dniach 6-8 czerwca w Galerii Bielskiej BWA w górnej sali odbędzie się 12. Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

watch docs


Każdy dzień festiwalu poświęcony jest innej problematyce. „Widziane z bliska” to filmy, w których dominuje intymne „spojrzenie” kamery. W filmie „Nasza klątwa” reżyserem jest tata małego Leo, chłopca chorego na rzadką, śmiertelną chorobę. Obserwujemy zmagania obojga rodziców z problemem, jakiego się nie spodziewali - to rzadki, szczery aż do bólu portret ludzi postawionych w obliczu życiowego dramatu.

W sobotę w sekcji „Cienka, czerwona linia: między propagandą, a PR-em” pokażemy filmy przybliżające temat propagandy i tzw. „kształtowania wizerunku” od czasów II wojny światowej aż po współczesność. Aby przekonać się „jak to się robi”, zapraszamy na letni obóz wojskowy w Rosji, bogate przedmieścia w Szwajcarii, do współczesnego Azerbejdżanu i do theatrum II wojny światowej.Niedziela poświęcona jest kobietom i problemowi przemocy, jakiej doświadczają w różnych częściach świata. Polecamy zwłaszcza zwycięzcę tegorocznego festiwalu, film Nimy Sarvestaniego „Za kratami nie nosimy burek”, opowiadający o afgańskim paradoksie - trafiające do więzienia kobiety często po raz pierwszy w życiu czują się bezpieczne. Aby jednak nie pozostawać w złudnym przeświadczeniu, że problem przemocy nie dotyczy naszego kraju, zapraszamy na spotkanie z Anną Chęć i Aliną Kulą z Fundacji Pozytywnych Zmian, które opowiedzą o realizowanym przez nie projekcie „REAGUJEMY - przeciwko przemocy”.

Organizatorami festiwalu są Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy, a współorganizatorami Stowarzyszenie Montaż i Galeria Bielska BWA.

Program festiwalu w Bielsku-Białej:

piątek, 6 czerwca
WIDZIANE Z BLISKA

17.00 Matka 24 h (52'), Nigdy więcej - historia rewolucji (14'), Szaraf (14')
19.00 - Nasza klątwa (27')
19.30 - spotkanie z Bogusławą Kandzią
20.15 - Vojta Lavicka wzloty i upadki (88')

sobota, 7 czerwca
CIENKA, CZERWONA LINIA: MIĘDZY PROPAGANDĄ A PR-EM

16.00 - Propaganda Kompanien, reporterzy (98')
17.45 - spotkanie z Michałem Rauszerem
18.30 - Niesamowity Azerbejdżan! (60')
19.40 - Lato z Antonem (61')
20.45 - Wizerunkowy problem (88')

niedziela, 8 czerwca
KOBIETY WOBEC PRZEMOCY

16.00 - Banaz - historia miłosna (70')
17.15 - spotkanie z Anną Chęć i Aliną Kulą z Fundacji Pozytywnych Zmian
18.00 - Za kratami nie nosimy burek (77')
19.45 - Salma (90')


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie stowarzyszeniemontaz.pl. Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wydarzeniem.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.