Rozrywka

  • 4 kwietnia 2014
  • 1 maja 2014
  • wyświetleń: 3305

Wystawa prac Ewy Ciepielewskiej

Za nami:

Od 12 kwietnia Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę prac Ewy Ciepielewskiej pt. "Ręce splamione farbą".

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 11 kwietnia, o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do 4 maja.

Ewa cieplewska, bwa
Ewa Ciepielewska, „Violetta”, 2012, akryl, płótno, 30 x 40 cm


Ewa Ciepielewska jest jedną ze współzałożycielek legendarnej wrocławskiej grupy artystycznej LUXUS. Działający w grupie od 1980 roku artyści w przewrotny sposób kontestowali szarą rzeczywistość schyłku PRL-u, a w następnej dekadzie dowcipnie komentowali urzeczywistnianie się marzeń o powszechnym dobrobycie w wolnorynkowej gospodarce.

Od 1984 roku artystka wystawia indywidualnie. W swoim malarstwie nawiązuje do estetyki kampu oraz takich nurtów, jak pop-art, transawangarda i realizm magiczny.

Ewa cieplewska1, bwa
Ewa Ciepielewska, Holenderskie Ruskie, 1994, technika mieszana, płótno, 267 x 367 cm


Wystawa w Galerii Bielskiej BWA, to autorski wybór prac Ewy Ciepielewskiej zrealizowanych pomiędzy rokiem 1984 a 2014, które powstały, jak określa artystka "poza łonem LUXUSU, lecz nie bez wpływu i związku z LUXUSEM": obrazów olejnych, akrylowych i akwarel.

Malarstwu Ewy Ciepielewskiej towarzyszą działania performerskie - autorka od 1980 roku, corocznie w maju, spływa drewnianą łodzią Wisłą z Krakowa do Gdańska, uczestnicząc w projekcie Płynący Festiwal Sztuk na rzecz zachowania naturalnego stanu rzeki.

Ślady tych działań dopełniają całości wystawy i ujawniają jej przesłanie, które artystka określa słowami J.W. Goethego: "Ten, komu Natura zaczyna odkrywać swe jawne tajemnice, zwraca się ku jej najlepszej interpretatorce, Sztuce".

Ewa cieplewska2, bwa
Ewa Ciepielewska, Zielone uspokaja, 2006, technika mieszana, płótno, 110 x 100 cm


Ewa Ciepielewska urodziła się w 1960 roku w Wałbrzychu. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, dyplom z malarstwa uzyskała w 1984 roku. Z Grupą LUXUS zrealizowała kilkadziesiąt wspólnych akcji i wystaw. Od 1984 roku wystawia indywidualnie, realizuje projekty artystyczne, społeczne i ekologiczne, jest autorką akcji plenerowych, murali i zaangażowanych społecznie happeningów.

Galeria czynna jest codziennie w godz. od 10.00 do 18.00.

W okresie Świąt Wielkanocnych, Galeria zaprasza w poniedziałek, 21 kwietnia 2014 w godz. 10.00-18.00. W sobotę i niedzielę (19 i 20 kwietnia) - galeria nieczynna.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj