bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 28 marca 2014
  • 6 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3926

Targi rzeczy unikatowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

5 i 6 kwietnia, Fundacja Galerii Bielskiej oraz Galeria Bielska BWA zapraszają na wiosenną edycję "Targowiska Próżności Niezależnych Projektantów", któremu towarzyszyć będą warsztaty w witrażowej technice Tiffany’ego.

Po raz drugi w Galerii Bielskiej BWA odbędą się targi rzeczy unikatowych, w których swoje prace prezentować będą artyści i twórcy rękodzieła. Zaprezentują się miłośnicy sztuk różnych. Zobaczyć i kupić będzie można ręcznie szyte zabawki, elementy wystroju wnętrz, oryginalną biżuterię, autorskie części garderoby, ceramikę, okolicznościowe prezenty, itp.

W targowisku uczestniczyć będzie ponad 30 artystów i twórców rękodzieła.

bwa, targowisko prózności
"Targowisko Próżności Niezależnych Projektantów", Koperska, torby


Targowisko wpisuje się w popularny ostatnio nurt "handmade", promujący oryginalny dizajn.

bwa, targowisko prózności
"Targowiska Próżności Niezależnych Projektantów", Aleksandra Chmiel, ceramika


- "Popularność serwisów pośredniczących w sprzedaży niszowych produktów, oznaczonych metką "handmade" jest oszałamiająca. Rękodzieło wyszło z cienia i przestało kojarzyć się z cepeliowskimi wyrobami, stało się pomysłem na tworzenie wyjątkowych rzeczy zaspokajających potrzebę wyróżniania się. W sieci dostępne są blogi, a na nich tutoriale pokazujące krok po kroku wykonanie własnoręczne każdej praktycznie rzeczy. Moda na oryginalny design trwa - mówi Ewa Fodczuk, bielska artystka, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej, organizatorka Targowiska.

bwa, targowisko próżności
"Targowisko Próżności Niezależnych Projektantów", Korneli Machura, Lilu2Art, biżuteria z filcu


Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty artystyczne w technice Tiffany’ego (dla dzieci, młodzieży i dorosłych), podczas których uczestnicy wykonywać będą kompozycje witrażowe w kształcie zawieszek z kolorowego szkła łączonego cyną.

Do wyboru warsztaty sobotnie, podczas których powstawać będą pisanki, kurczaki i kwiatki lub niedzielne, poświęcone tworzeniu biżuterii: zawieszek, wisiorków i bransoletek.

Warsztaty poprowadzi bytomska artystka Joanna Rostek, zajmującą się biżuterią artystyczną, technikami witrażowymi i mozaiką oraz działaniami edukacyjnymi.

Plan warsztatów:
5 i 6 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 11.00-13.00:
- sobota: pisanki, kurczaki, kwiatki, czterolistne koniczynki
- niedziela: biżuteria, zawieszki, wisiorki.

Udział w warsztatach każdorazowo kosztuje 20 zł od osoby.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj