bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 17 marca 2014
  • 23 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1826

"Pierścień i róża" w Banialuce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Teatr Lalek Banialuka zaprasza na widowisko muzycznego "Pierścień i róża".

Baśń przedstawia historię księcia Lulejki - prawowitego władcy Paflagonii, który przed latami został pozbawiony królestwa przez swojego wuja jest klasyczną baśnią o miłości, wychwalającą cnotę skromności i honoru, a ganiącą - pychę, chciwość i niecierpliwość. Czarodziejskie przedmioty dają złudne poczucie chwilowego szczęścia.

Z niezauważonej przez nikogo, cichej służącej Rózia przekształca się nagle za sprawą pierścienia w piękną kobietę, w której zakochuje się każdy mężczyzna - od króla po drwala. Czy Rózia jest szczęśliwa otoczona tyloma adoratorami? Gdzie w tym wszystkim prawdziwa miłość?

Akcja obfituje w intrygi, wydarzenia się kumulują, a bohaterowie przeżywają w miarę rozwoju fabuły coraz ciekawsze przygody. Gbura-Furia, księżniczka Angelika, Książę Bulbo, Czarna Wróżka - to tylko kilka postaci, które swą zadziwiającą energią porywają odbiorców w wykreowany przez siebie świat.

banialuka, "Pierścień i róża"
Kadr ze spektaklu "Pierścień i róża" · fot. D. Dudziak


Scenografia i kostiumy autorstwa Pavla Hubički, oryginalna choreografia Karoliny Garbacik, piękna muzyka Zbigniewa Karneckiego do znakomitych piosenek Macieja Wojtyszki i energetyzująca reżyseria Pawła Aignera dają nowe życie XIX-wiecznemu tekstowi Makepeace'aThackeraya.

Przygody zmierzają do szczęśliwego finału, a refleksje w umysłach odbiorców pozostaną długo. Czy aby na pewno po to, by szczerze kochać potrzebujemy otaczać się gadżetami dodającymi nam splendoru? Amulety, drobne przedmioty rzekomo przynoszące szczęście, czarodziejskie figurki - czy naprawdę przyciągają miłość? A może nie potrzebujemy uciekać się do żadnej magii, tylko wystarczy cierpliwie i wytrwale przeżyć trudne chwile odtrącenia wpisane w nasze życie, by potem zakosztować szczęścia przy boku drugiej, życzliwej nam osoby?

Spektakl można zobaczyć od 13 do 16 kwietnia oraz 24 kwietnia.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj