bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 grudnia 2013
  • 21 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1906

"Mr Scrooge" w Banialuce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Teatr Banialuka w świątecznym nastroju zaprasza na spektakl "Mr Scrooge" w reżyserii Mariana Pecki.

Mr Scrooge
Kadr ze spektaklu "Mr Scrooge" · fot. T. Wójcik


"Mr Scrooge" to przedstawienie oparte na motywach Opowieści wigilijnej Karola Dickensa. Spektakl przedstawia historię niesympatycznego skąpca, Ebenezera Scrooge'a, któremu duchy minionych, obecnych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia, dały szansę wewnętrznej przemiany i stania się dobrym człowiekiem.

Spektakl charakteryzuje inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma oraz aktorski temperament.

Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w trakcie akcji teatralnej- białe Anioły, które wraz z duchem samego Dickensa są narratorami opowieści i swoistymi mistrzami ceremonii. Opowieść toczy się w poetyce snu, gdzie wszystko jest możliwe. Scena więc zmienia się niczym w kalejdoskopie. Raz oglądamy marionetki, a za chwilę ich role przejmują aktorzy.

Jest to przedstawienie, które bawi, śmieszy, poucza i - przede wszystkim - zachwyca. "Przedstawienie Roku", nagrodzone "Złotą Maską".

Ceny biletów: dzieci - 16 zł (bilet indywidualny), dorośli - 20 zł (bilet indywidualny), 14 zł (bilet grupowy). Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Spektakl można zobaczyć 17, 18, 19, 20 i 22 grudnia.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj