Rozrywka

  • 11 grudnia 2013
  • 22 grudnia 2013
  • wyświetleń: 2960

Sfera: wystawa "Jestem z tej bajki"

Galeria Sfera zaprasza do oglądania wystawy pt. "Jestem z tej bajki" z udziałem osób niepełnosprawnych w roli gwiazd reklamy.

sfera, wystawa


Na wystawie będzie można zobaczyć 19 plakatów reklamowych. To, co je wyróżnia, to ich bohaterowie i zaprezentowane na nich sytuacje. Modelki i modele są osobami niepełnosprawnymi, zaś promowane produkty czy usługi to wyłącznie fikcja stworzona na potrzeby akcji.

Plakaty łączą fotografię z grafiką i są efektem II edycji projektu "Jestem z tej bajki". W ramach akcji uczestnicy współpracowali ze stylistą, a następnie wzięli udział w sesji fotograficznej.

Niecodzienna wystawa fotograficzno-graficzna to inicjatywa Anny Godlewskiej i Marty Lelek, a bohaterowie plakatów to podopieczni Klubu Samopomocy "Milusińscy" z Bielska- Białej oraz Fundacji Drachma, placówek wsparcia skupiających niepełnosprawne osoby dorosłe.

Celem projektu jest aktywizacja osób z niepełnosprawnością i podniesienie ich poczucia własnej wartości. Wystawa ma również pokazać odbiorcom, że dzięki odpowiedniej stylizacji i sztuczkom komputerowym, każdy może zostać gwiazdą, celebrytą czy bohaterem plakatu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 grudnia o godzinie 17.00 w Galerii II.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj