bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 sierpnia 2013
  • 18 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 3907

O świecie Majów z Mrożkiem

29 sierpnia (czwartek) Restauracja Dworek i Akademia Podróżowania Trzy Żywioły zapraszają na spotkanie ze światem Majów. Gościem Marka Tomalika będzie Jerzy Antoni Mrożek - podróżnik, mieszkający w Meksyku oraz autor książki "Majowie. Strażnicy czasu".

jerzy mrożek
Jerzy Antoni Mrożek - podróżnik, mieszkający w Meksyku i autor książki "Majowie. Strażnicy czasu" będzie gościem kolejnego spotkania "Podróże ze smakiem"


spotkanie z J. Mrożkiem


Podczas spotkania poza rozmowami o podróżach, Meksyku i ginących cywilizacjach, przedstawione będą zdjęcia z krainy Majów oraz odbędzie się pokaz krótkiego filmu dokumentalnego Marcina Sautera pt. "Mistyczny Świat Majów".

Książkę "Majowie. Strażnicy czasu" z niezwykłymi fotografiami Krystiana Bielatowicza, Jerzego A. Mrożka i Pablo Aguinaco, będzie można nabyć w czasie spotkania w promocyjnej cenie. Książka dostępna jest także w Sklepie Meksykańskim oraz w księgarni Wrzenie Świata.

Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia w Restauracji Dworek (Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 193), o godzinie 19.00.

---------------

Jerzy Antoni Mrożek - założyciel Destino Mexico w Meksyku. Od początku lat dziewięćdziesiątych podróżuje po Meksyku i Ameryce Południowej. Iberysta i filozof, od 1997 mieszka na stałe w Meksyku. Oficjalny przewodnik meksykańskiego Ministerstwa Turystyki w jęz. polskim. Członek Club de Exploración de Mexico. Organizator podróży i wypraw po Meksyku, Karaibach, Ameryce Środkowej i Południowej, specjalizuje się w turystyce niekonwencjonalnej. Ostatnie wyprawy to, m.in: Północne i Środkowe Peru (2003), Północna Patagonia i Carretera Austal(2003), Wszerz i Wzdłuż Jamajki (2003), Południowa i Środkowa Brazylia (2004), Panama i Północna Kolumbia (2005), Południowa Wenezuela (2006). Autor artykułów podróżniczych i przewodnika po Meksyku: "Przewodnik dla Zorganizowanych (i nie tylko)" (Pascal).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.