bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 9 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3290

Książnica: wszystko o papieżu

W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej powstało w formie elektronicznej bazy danych opracowanie poświęcone Janowi Pawłowi II.

Jan Paweł II


Cel, jaki przyświecał jego powstaniu to zebranie kompleksowej informacji o materiałach związanych z Papieżem dostępnych w Książnicy Beskidzkiej. Kolekcja ma formę zestawienia bibliograficznego obejmującego dzieła Papieża, Jego przemówienia, homilie, encykliki, adhortacje, utwory poetyckie, dramaty i szkice oraz publikacje dotyczące osoby i twórczości Jana Pawła II.

W zestawieniu ujęte są nie tylko dokumenty tekstowe, ale również dokumenty audiowizualne (książki mówione, płyty CD, DVD, płyty analogowe, filmy). Wszystkie zebrane materiały opatrzone są wskazaniem zasobu, czyli miejsca w Książnicy Beskidzkiej, gdzie można z nich skorzystać (np. Biblioteka Główna, filie osiedlowe). Baza co roku jest aktualizowana i uzupełniana. Zawiera około 440 pozycji w zbiorach Książnicy Beskidzkiej.

Kolekcja „Jan Paweł II” dostępna jest na stronie Książnicy Beskidzkiej www.ksiaznica.bielski.pl, w zakładce Kolekcja Jan Paweł II.

new / bielsko.info, źródło: Powiat Bielski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.