bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 26 kwietnia 2013
  • 13 czerwca 2013
  • wyświetleń: 1950

Grafika kubańska w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 3 maja Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę Arte Siempre - pokaz prac Eksperymentalnego Warsztatu Grafiki w Hawanie.

ortega, bwa
Osmeivy Ortega, „Caribe Merecido”, drzeworyt, ksylografia, fot. materiały prasowe Galerii Bielskiej BWA_3


Zbiorowy pokaz prac Eksperymentalnego Warsztatu Grafiki w Hawanie - Muestra colectiva del Taller Experimental de Gráfica de La Habana - działa w renomowanej galerii Taller Experimental de Grafica, skupiającym kubańskich twórców specjalizujących się w tradycyjnych i współczesnych technikach graficznych.

- "To wystawa artystów tworzących w specyficznych warunkach izolacji politycznej i gospodarczej kraju, dla których sztuka jest obszarem prawdziwej wolności. Pokaz przybliża kubańską rzeczywistość, sposób widzenia wyspiarzy i klimat w jakim powstaje sztuka, będący mieszanką humoru, absurdu i realizmu magicznego, który niesie kultura latynoamerykańska" - mówi kuratorka wystawy Małgorzata Rozenau.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 2 maja o godzinie 16.30. Wystawa potrwa do 16 czerwca.

Wystawa grafiki "Arte Siempre" nie jest jedyną prezentacją kultury kubańskiej w Bielsku-Białej. W dniach 3-5 maja odbywa się IV Festiwal Muzyki i Tańca - Festival Cubano, organizowany przez Szkołę Tańca "Salsa-Bielsko".

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj