bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 21 kwietnia 2013
  • 24 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 2608

O street art z Piotrem Zańko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W środę, 24 kwietnia, o godzinie 17.00 Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z Piotrem Zańko, autorem książki "Zabijemy was słowami. Prowokacja kulturowa w przestrzeni miejskiej i internecie".

bwa, graffiti
Manufaktura, "Zawód żołnierz", fot. Materiały prasowe organizatora


bwa, graffiti
Trzecia Fala, "Chcieć mieć więcej", fot. Materiały prasowe organizatora


Autor opisuje działalność polskich prowokatorów kultury, w szczególności przygląda się wymowie ideologicznej ich obrazów. Przedmiotem analiz są między innymi prace Twożywa, Trzeciej Fali, Radykalnej Akcji Twórczej, Manufaktury, The Krasnals, Abramowskiego i Petera Fussa.

Piotr Zańko jest pedagogiem i muzykiem, pracuje jako adiunkt w Pracowni Animacji Społeczno-Kulturalnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo interesuje się kulturą alternatywną, antropologią wizualną, pedagogiką publiczną i metodologią badań jakościowych.

Spotkanie jest kontynuacją trzyczęściowego cyklu "Street art i graffiti w Polsce", prezentowanego w Galerii Bielskiej BWA organizowanego przez Fundację Klamra i Galerię Bielską BWA. Na spotkanie wstęp jest wolny.

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj