bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 2 kwietnia 2013
  • 25 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 1707

Jazz z Lichtański Sound Lab

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na cykl koncertów prezentujących różne odmiany jazzu. Najbliższy koncert odbędzie się 25 kwietnia z udziałem kwartetu Lichtański Sound Lab - zdobywcy "Aniołka Jazzowego" na tegorocznej Bielskiej Zadymce Jazzowej.

Formację Lichtański Sound Lab tworzą muzycy kończący studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach: Michał Szkil (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas), Szymon Madej (perkusja) oraz Wojciech Lichtański (saksofon).

Zespół został założony w 2012 roku przez saksofonistę i kompozytora Wojciecha Lichtańskiego. Grupa czerpie inspiracje z muzyki amerykańskiej, skandynawskiej oraz słowiańskiej. Stylistykę zespołu cechuje duża ekspresja połączona z elementami free jazzu i mainstreamu.

Lichtański Sound Lab jest w trakcie tworzenia materiału na swoją pierwszą autorską płytę. Każdy z muzyków ma duży dorobek artystyczny (liczne płyty, nagrody na festiwalach międzynarodowych, współpracę ze znaczącymi postaciami polskiego jazzu, oraz sceny aktorskiej czy popowej). Lichtański Sound Lab został zaproszony do zagrania koncertu na Jazz Meeting Berlin 2013.

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert organizowany jest przez Fundację Kultury "Kalejdoskop" we współpracy z Galerią Bielską BWA i współfinansowany jest z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj