bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 24 marca 2013
  • 25 maja 2013
  • wyświetleń: 3445

Koncert KAT & Roman Kostrzewski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj

Za nami:

Legenda polskiej sceny metalowej KAT & Roman Kostrzewski wystąpi w Bielsku w sobotę, 25 maja. Na koncert zaprasza RudeBoy Club.

kat &roman kostrzewski
25 maja w RudeBoy Club koncert KAT & Roman Kostrzewski


Zespół powstał w 1980 roku. Poza warstwą muzyczną charakterystyczne dla zespołu były teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem „baletu wielu rekwizytów”.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’ zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W lutym 1987r. grupa dwukrotnie wystąpiła w katowickim Spodku z Metallicą. W tym samym roku ukazał się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z Metallicą.

Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

W 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. został wydany album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek.

W 2003 r. z sukcesem odbyła się trasa koncertowa „Kat on tour again”.

W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był Iron Maiden, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: „Somewhere in Poland”.

„Biało- czarna” to najnowsze wydawnictwo studyjne zespołu zarejstrowane na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku. Płyta wydana w marcu 2011 roku, dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Początek koncertu o godzinie 19.30.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub RudeBoy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj