bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2011
  • 21 marca 2011
  • wyświetleń: 1919

Wystawa: Biała nad Białą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Do końca marca w Galerii Bielskiej BWA prezentowana jest duża wystawa pt. "Biała nad Białą", ukazująca różnorodne prace z dziedziny malarstwa, rysunku, wideo, obiektów i instalacji, a także projekty artystów związanych z Galerią Biała w Lublinie.

Wystawa w BWA
fot. UM Bielsko-Biała


Tytuł "Biała nad Białą" nie jest przypadkowy - nawiązuje do płynącej przez Bielsko-Białą rzeki Biała i do międzynarodowego projektu "Rzeka", realizowanego przez Galerię Bielską BWA przy współpracy z Gminą Bielsko-Biała, Klubem Gaja i Galerią Sfera. Projekt "Rzeka", nad którym patronat honorowy objął Minister Środowiska, wieńczy prowadzony od 2008 roku przez Galerię Bielską BWA projekt "Lokomotywa - strategia budowy klastrów", współfinansowany przez Norweski Mechanizm Finansowy i Gminę Bielsko-Biała.

Marzec upłynie pod znakiem wydarzeń i działań artystycznych w galerii i nad rzeka Białą (21 marca), oraz dwóch międzynarodowych konferencji (21 i 31 marca). W pierwszy dzień wiosny, 21 marca, galeria zaprasza bielszczan na "Marsz dla wody" - spacer z gośćmi konferencji oraz wszystkimi chętnymi wzdłuż rzeki Białej, usypywanie mandali dla rzeki i topienie Marzanny. Wieczorem, po zakończeniu konferencji odbywającej się pod hasłem "Woda i jej znaczenie w prawidłowym działaniu ekosystemów", artysta Waldemar Rudyk zaprezentuje rzeźbę ekologiczną, którą wykona nad brzegiem Białej obok Galerii Sfera.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj