bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 26 lutego 2013
  • 23 marca 2013
  • wyświetleń: 2039

Proletaryat zagra w Bielsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj

Za nami:

23 marca (sobota) RudeBoy Club zaprasza na koncert legendy polskiej sceny rockowej - Proletaryat akustycznie & Stefan Machel (TSA). Początek o 19.30. Bilety - 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu).

proletaryat


Proletaryat powstał w Pabianicach w 1987 roku. W następnym roku nagrał w niezależnej wytwórni kasetę demo Revolt, która zwróciła uwagę branży muzycznej. W 1989 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył nagrody publiczności i dziennikarzy.

W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: Proletariat i Proletaryat II. Kolejne albumy - Czarne Szeregi (1993), IV (1994), Zuum (1996) oraz Made in U.S.A. (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność.

Pomiędzy tymi studyjnymi płytami zespół wydał też dwa albumy koncertowe i kompilację The Best of ... Po kilkuletniej przerwie Proletaryat w 2006 roku wydał nowe albumy ReC i Recycling.

Ostatnim dziełem zespołu jest płyta Prawda wydana we wrześniu 2010, nagrana z nowym gitarzystą Witkiem Daraszkiewiczem.
Aktualnie Proletaryat przygotowuje nowy materiał i niebawem wchodzi do studia.

Obecny skład zespołu: Tomasz "Oley" Olejnik - śpiew (od 1987), Dariusz "Kacper" Kacprzak - gitara basowa (od 1987), Wiktor Daraszkiewicz - gitara (od 2008), Robert "Mały" Hajduk - perkusja (od 1996).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub RudeBoy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub RudeBoy" podaj