bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 lutego 2013
  • 28 lutego 2013
  • wyświetleń: 2014

Graffiti w czasach PRL-u

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W czwartek, 28 lutego Galeria Bielska BWA zaprasza na spotkanie z Ewą Chabros i Grzegorzem Kmitą "Patyczakiem", autorami albumu pt. "Graffiti w PRL".

bwa, graffiti


Książka mówi o powojennym półwieczu w Polsce (okresem PRL-u), w którym w większym lub mniejszym nasileniu szalała instytucjonalna cenzura, a państwo miało monopol na informację.

Efektem było przenoszenie poglądów, haseł wolnościowych i antypaństwowych na mury. Autorzy analizują fenomen graffiti w warunkach PRL, bogato ilustrują i omawiają różne etapy graffiti i akcje grafficiarzy, przytaczają relacje twórców oraz przykład sprawy operacyjnej wszczętej przez Służbę Bezpieczeństwa w celu wykrycia autorów antypaństwowych napisów z 1973 roku.

Będzie to drugie spotkanie w przygotowanym przez Galerię Bielską BWA i Fundację Klamra, trzyczęściowym cyklu pod hasłem "Street art i graffiti w Polsce".

Początek spotkania o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj