Reklama

Rozrywka

  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 956

Luty i marzec w BCK-u

Sporo się będzie działo w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej przez najbliższe dwa miesiące. Poniżej repertuar wydarzeń na luty i marzec br.

BCK podał repertuar wydarzeń na luty 2024.
BCK podał repertuar wydarzeń na luty i marzec 2024. · fot. BCK


02.02.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

KONCERT ZESPOŁU „VOO VOO” - PREMIERA
- KONCERT PROMUJĄCY NOWĄ PŁYTĘ


Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu,
a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” (wyd. Agora), jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio.
Tak o powstawaniu albumu mówi sam Wojciech Waglewski: „Przy okazji tych nagrań doszło
do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces.
Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo. Smacznego… Wagiel”.

cena biletu - 120,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł

07.02.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

RECITAL KABARETOWY ARTURA ANDRUSA


Zapraszamy na Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt. „Sokratesa 18" O podróżach - dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było,
bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie - o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.

Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy:
Wojciech Stec - fortepian, gitara
Łukasz Borowiecki - kontrabas, akordeon
Łukasz Poprawski - saksofony, klarnet
Paweł Żejmo - perkusja

cena biletu - 169, 149, 129 zł

08.02.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

CLEO


Cleo, czyli Pierwsza Słowianka RP i kobieta wielu talentów! Z okazji jubileuszu 10 lat od premiery przeboju „My Słowianie” jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek rusza w wielką trasę koncertową.
Cleo wdarła się na listy przebojów w 2013 roku, gdy razem z Donatanem wypuściła singiel
„My Słowianie”. Piosenka bardzo szybko stała się jednym z największych hitów radiowych,
a na YouTube została wyświetlona już prawie 100 milionów razy. Sukces utworu sprawił, że Cleo
w 2014 roku reprezentowała Polskę podczas Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów konkursu. Wokalistka o słowiańskim uroku kształtowała swój wokal
w takich gatunkach jak folk, soul, gospel, r’n’b, funk i hip-hop. Fascynowała się wielkimi divami światowej sceny - Arethą Franklin, Whitney Houston, Lauryn Hill, Patti LaBelle czy Chaką Khan.
Przez ostatnich 10 lat Cleo wydała cztery albumy, które wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną. W swoich utworach przywróciła modę na folk, a w tekstach nieraz podkreślała magię kultury.

cena biletu - 150, 130, 110 i 90 zł
cena biletu ulgowego (dzieci do 12 roku życia włącznie) odpowiednio - 120, 100, 90 i 60 zł
cena biletu „Meet and Greet VIP” - spotkanie z Cleo - 399 zł
(Bilet „Meet & Greet VIP” nie jest biletem wstępu na koncert).

11.02.2024 godz. 16.00 i 18.15, Sala koncertowa BCK

SPEKTAKL TEATRALNY „INTELIGENCI”


Obsada:
Anna: Iza Kuna / Anita Sokołowska 
Bożena: Magdalena Stużyńska
Szczepan: Wojciech Malajkat 
Łukasz: Maciej Łączyński / Maciej Tomaszewski 

Inteligenci to komediodramat teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, która w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? Anna (Izabela Kuna) i Szczepan (Wojciech Malajkat) tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję.
Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi.
To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów. „Inteligenci” w uniwersalny sposób pokazuje losy
rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety,
które znamy z mediów („prawak”, „lewak”, „narodowiec”, „feministka”) mocno wpływają
na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze - utrudniają nam rozmowy
nawet z najbliższymi. „Inteligenci” - komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie: Izabela Kuna, Wojciech Malajkat i Magdalena Stużyńska tworzą w sztuce „Inteligenci” wyjątkowe role.
Dzięki temu od samego początku wciągają nas w historię pełną emocji i humoru.

cena biletu - 150, 120, 100, 80 zł

15.02.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

TERESA WERNER I GORAN KARAN


Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto z rozgrzanego słońcem wybrzeża Adriatyku, połączone z polskim pięknem i wdziękiem. To wszystko tworzy romantyczny muzyczny duet, który pozostaje na długo w pamięci i sercach widzów.
Na koncercie nie zabraknie przepięknych duetów Teresy Werner i Gorana Karana!

cena biletu - 120,00 zł

16.02.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

KONCERT ZESPOŁU „TRE VOCI”


Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka.
Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl, którego największym atutem są występy na żywo. TRE VOCI już od ponad sześciu lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Muzyczne spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia...

cena biletu - 150,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 75,00 zł

17.02.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

SPEKTAKL TEATRALNY „KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM”


Jeśli zaczynacie dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów, to co za chwilę się wydarzy na pewno się Wam spodoba.
Do pięknej posiadłości nad jeziorem, w 30. rocznicę ślubu, przyjeżdża Konrad - scenarzysta niegdyś hitowych seriali. Nie zamierza jednak tego wyjątkowego wieczoru świętować ze swoją małżonką Izabellą - lekko wyblakłą już gwiazdą kina. Namiętnemu rendez vous z kipiącą erotyzmem, dużo młodszą Bianką, przeszkodzi niestety nieszczęśliwy wypadek. A może samobójstwo?
Choć niewykluczone, że jednak morderstwo…Tę zagadkę będzie próbował rozgryźć dociekliwy
i nieprzejednany Inspektor policji, choć bohaterowie nie będą mu tego ułatwiać. Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej gdy z szuwarów wyłoni się duch, w ślad za którym podąży metafizyczna i nieco ekscentryczna Józefina - medium i hipochondryczka. Zdrada, zbrodnia, duch i tajemnicze zaginięcie Izabelli - co łączy te elementy? Co Inspektor znajdzie pod przewróconą łodzią i jaką rolę odegra
w tym wszystkim potężne medium? Tego dowiecie się zaglądając do domu nad jeziorem, gdzie wraz z nami spróbujecie rozwikłać zagadkę ukrytą w „Komedii z dreszczykiem”.

cena biletu - 120, 100, 80 zł

18.02.2024 godz. 10.00; 13.00 i 16.00, Sala koncertowa BCK

SPEKTAKL DLA DZIECI - PRZYGODY ŚWINKI PEPPY


Dołącz do Peppy, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy do lasu z George’em i jej szkolnymi przyjaciółmi, w tym kucykiem Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. 

Z zapakowanymi śniadaniówkami i tatą świnką prowadzącym autobus, Peppa i przyjaciele wyruszają na przygodę na świeżym powietrzu, pełną gier, śmiechu i muzyki na żywo!

Szczęśliwi obozowicze wkrótce kładą się spać słuchając delikatnego szumu deszczu. W przytulnych i ciepłych namiotach podekscytowana grupa wyczekuje poranka, kiedy będzie mnóstwo błotnych kałuż do zabawy!

cena biletu - 90, 65, 45 i 35 zł

21.02.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

KONCERT DLA WSZYSTKICH:
„LEGENDY POLSKIEJ PIOSENKI”


Na scenie wystąpią doskonale znani bielskiej widowni soliści:
Wiola Malchar-Orynicz oraz Daniel Cebula-Orynicz
wraz ze znakomitym zespołem instrumentalnym pod dyrekcją Dawida Makosza
w składzie: 
Dawid Makosz- fortepian, instrumenty klawiszowe
Łukasz Dudek - gitara elektryczna/akustyczna
Kosma Kalamarz - gitara basowa
Przemysław Smaczny- perkusja 

Koncert z utworami wielkich legend polskiej sceny muzycznej, którzy pozostawili po sobie niezapomniane dzieła. To wyjątkowe wydarzenie ma przypomnieć nam ukochane polskie melodie najlepszych polskich artystów i zachęcić zarówno do wspólnej zabawy, jak i refleksji.
Zabrzmią utwory z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar, czy zespołu Maanam.
Artyści wspólnie przeniosą publiczność w świat wzruszeń i niezapomnianych polskich melodii. Autorskie aranżacje doskonale oddadzą oryginalne brzmienie utworów, a opowieści solistów
wprowadzą w odpowiedni nastrój.

cena biletu - 40,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 20,00 zł

22.02.2024 godz. 19.00, Cavatina Hall

BIELSKA ORKIESTRA CAVATINA


Wykonawcy:
Mateusz Dubiel - fortepian
Eryk Parchański - fortepian
Bielska Orkiestra Cavatina 

W programie:
Ludwig van Beethoven 
Uwertura Egmont op. 84 
IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58
Fryderyk Chopin 
Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Projekt Bielska Orkiestra Cavatina powstał we wrześniu 2023 r. W skład tego zespołu wchodzą najwybitniejsi muzycy związani z Bielskiem-Białą. To w największej części wychowankowie bielskiej szkoły muzycznej oraz najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą. Ich koncerty w Cavatina Hall cieszą się niesłabnącą popularnością. Perfekcja wykonawcza, entuzjazm, jaki towarzyszy ich grze w wykonaniu każdego wymagającego niezwykłego skupienia utworu, świadczą, iż w krótkim czasie może to być jedna z czołowych orkiestr w Polsce. 

Lutowy koncert to wydarzenie roku. Dwaj soliści i dyrygent to bielszczanie. Obaj soliści naukę gry na fortepianie rozpoczynali w bielskiej szkole muzycznej i obaj są zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego. Również dyrygent, Jacek Obstarczyk, to też bielszczanin.

A więc komplet: Bielska Orkiestra Cavatina, soliści i dyrygent to ziomkowie z naszej małej ojczyzny, Bielska-Białej. Ten koncert powinien przejść do historii kultury naszego miasta, do annałów wielkich wydarzeń kulturalnych, gdyż po raz pierwszy zdarzy się, że dwaj kandydaci do laurów
w międzynarodowym konkursie Chopinowskim, pochodzący z Bielska Białej, na wspólnym koncercie swą grą udowodnią nam, że w już krótkim czasie mogą stać się spadkobiercami sławy Jana Smeterlina - bielszczanina, jednego z najwybitniejszych pianistów świata.

cena biletu - 80,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 40,00 zł

22.02.2024, godz. 19.00 Sala koncertowa BCK

SPEKTAKL BALETOWY „JEZIORO ŁABĘDZIE”


"Jezioro Łabędzie" to wyjątkowy spektakl baletowy, wspaniale wykonany przez renomowany Królewski Balet Klasyczny pod dyrekcją Marcin Rolczyńskiego. Ta klasyczna produkcja, stworzona przez Piotra Czajkowskiego, jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych baletów na całym świecie.
Kostiumy przygotowane przez Martę Bartosik odzwierciedlają piękno i elegancję baletu klasycznego, a scenografia ożywia baśniowy świat i jego magię. Choreografia, za którą odpowiedzialność wziął Alessandro Bonavita przypomina o najważniejszych elementach tańca klasycznego - lekkości, precyzji, perfekcji formy, a jednocześnie pozwala na wyrażenie emocji
i przeżycia bohaterów.
Muzyka Piotra Czajkowskiego towarzysząca spektaklowi jest niewątpliwie jednym
z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów baletowych wszech czasów.
W połączeniu z magią tańca baletowego stwarza niepowtarzalne przeżycia dla widzów.

"Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego prowadzonego przez Marcina Rolczyńskiego to spektakl, który porusza dusze, wciąga w świat baśni i czaruje swoją elegancją oraz pięknem. Jest to produkcja, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i tych, którzy dopiero odkrywają urok sztuki tanecznej. Królewski Balet Klasyczny to prestiżowy zespół baletowy, który cieszy się międzynarodowym uznaniem i zachwyca publiczność swoją doskonałą techniką, wirtuozerią i wyrazistymi interpretacjami. Grupa została założona z pasją do tańca klasycznego przez Marcina Rolczyńskiego i od lat pozostaje jednym z najważniejszych ambasadorów sztuki baletowej w Europie i na świecie.

cena biletu - 130, 120 zł

23.02.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

NATALIA NYKIEL - TRASA X


Koncert X to spektakularne choć także nieco intymne spotkanie Natalii Nykiel z odbiorcami jej twórczości, którzy towarzyszyli jej przez ostatnią dekadę. 
Jedna z najbardziej zjawiskowych i nieprzewidywalnych artystek polskiej muzyki tym nieoczywistym recitalem rozpoczyna świętowanie dziesięciolecia swojej scenicznej obecności.
W dniu swoich osiemnastych urodzin Natalia Nykiel zaśpiewała "Trouble" na scenie The Voice
of Poland rozpoczynając tym samym jedną z najbardziej zaskakujących i nieoczywistych karier. Koncert X będzie podsumowaniem twórczości dziewczyny okrzykniętej przed laty księżniczką electropopu. Będzie powrotem do korzeni, manifestem niezależności w dniu dzisiejszym
i spojrzeniem w przyszłość.

Koncert X to największe hity artystki, zaskakujące aranżacje ale także utwory, których się nie spodziewacie. Przed nami muzyczna podróż od "Lupus Electro", "Discordii", "Origo" aż po ostatni album "Regnum". Po raz pierwszy publiczność usłyszy także utwory otwierające nowy artystyczny rozdział w karierze Natalii.

cena biletu - 100,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 50,00 zł

24.02.2024 godz. 16.00, Kościół Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej

„THE HOLY SPIRIT MASS” (MSZA DUCHA ŚWIĘTEGO)
KIMA ANDRE ARNESENA


Wykonawcy:
Bielski Chór Kameralny
Krzysztof Karcz - organy
Kwintet wokalny Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny
Dyrygent - Beata Borowska

„The Holy Spirit Mass” (Msza Ducha Świętego) Kima Andre Arnesena, młodego, ale już bardzo szanowanego w chóralnym świecie, norweskiego kompozytora, to utwór niezwykły. Kompozycja została napisana dla Narodowego Chóru Luterańskiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i jego dyrygenta w darze od sponsorów Garego Aamodta oraz Celii Ellingson,

dla upamiętnienia 500 lecia Reformacji w 2017 r. Światowe prawykonanie dzieła odbyło się
w największym kościele rzymsko-katolickim Ameryki Północnej, w Bazylice Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie. W Polsce utwór zabrzmiał po raz pierwszy w czerwcu 2023 podczas jubileuszu 30 lecia Bielskiego Chóru Kameralnego z udziałem Kwintetu wokalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Bielskiej Orkiestry Kameralnej.
Dzieło Kima Andre Arnesena „The Holy Spirit Mass” zachwyciło wówczas licznie zgromadzoną publiczność. Już niebawem będziemy mogli ponownie przekonać się o muzycznym pięknie tego utworu, tym razem w wersji na chór i organy, na których zagra Krzysztof Karcz. Artystyczną całość dopełnią wizualizacje przygotowane przez Jakuba Chojnackiego (ONDE studio).

cena biletu - 50,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 25,00 zł


25.02.2024 godz. 11.00, Sala koncertowa BCK

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI:
MARCIN RYROSTEK „DŹWIĘKOGRÓD”


Wykonawcy:
Marcin Wyrostek - akordeon
Marcin Jajkiewicz - wokal
Stanisław Słowiński - skrzypce
Daniel Popiałkiewicz - gitara
Bogusław Kaczmar - fortepian
Piotr Zaufal - bas
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne

Jest to projekt rozwijający wrażliwość oraz wyobraźnię dzieci poprzez muzykę ilustracyjną.
Marcin Wyrostek wraz z zespołem CORAZON zabiorą najmłodszych w wyjątkową,
magiczną, muzyczną podróż. Podczas koncertu pojawią się znane motywy z popularnych
bajek (polskich, Disneya), a także zostanie opowiedziana dźwiękami krótka historia akordeonu. Dzieci, rozwiązując muzyczne zagadki i odkrywając tajemnice różnych instrumentów,
zachęcane są do czynnego uczestnictwa, a nawet współtworzenia koncertu. Taki koncert to niezwykle ekscytujące wydarzenie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - nietuzinkowe aranżacje
i techniczna wirtuozeria muzyków z pewnością przyciągną uwagę również opiekunów.

cena biletu - 40,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 20,00 zł

25.02.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

MARCIN RYROSTEK Z ZESPOŁEM CORAZON


Wykonawcy:
Marcin Wyrostek - akordeon
Marcin Jajkiewicz - wokal
Stanisław Słowiński - skrzypce
Daniel Popiałkiewicz - gitara
Bogusław Kaczmar - fortepian
Piotr Zaufal - bas
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne

Zespół CORAZON powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską, latynoamerykańską, bałkańską i jazzową. Debiutancka płyta zespołu - „Magia del Tango" z 2010 roku, pokryła się złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny. Album został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Kolejna płyta zespołu „For Alice" wydana wczesną wiosną 2015 roku osiągnęła status platynowej. Obecnie repertuar zespołu uzupełniły utwory o charakterze polskim z płyty „POLLAC".

cena biletu - 120,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł

28.02.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

ALEJA ROCKA SYMFONICZNIE


ALEJA ROCKA - to wspaniałe międzynarodowe przedstawienie, które zgromadziło na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, solistów, chór i tancerzy z Ukrainy oraz polski zespół rockowy Żuki!!!
Oto muzyka - aleja największych rockowych przebojów m.in. zespołów The Beatles, Queen, Led Zeppelin, Tina Turner, AC/DC - nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania. Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance - unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzy się w oceanie muzyki. Tak jak szybko zmieniają się światła na scenie, tak będą przed nami migotać, błyszczeć i rozświetlać się emocje, wrażenia, uczucia. Wszyscy widzowie staną się uczestnikami niesamowitego show z nowoczesnymi wizualnymi
i świetlnymi efektami specjalnymi. A zatem start, odpalamy reflektory i włączamy mikrofony - czas na naładowanie energią! Na scenie soliści, chór, balet, orkiestra.

cena biletu - 150, 140, 120 zł

01.03.2024 godz. 17.00 i 20.00, Sala koncertowa BCK

SPEKTAKL TEATRALNY „PREZENT URODZINOWY”


Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową! Ta obłędnie śmieszna komedia niezaplanowanych sytuacji, mogłaby zdarzyć się naprawdę, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… wodzić ich za nos, ku uciesze wkręconego w tę szałową drakę Widza :)

Obsada:
Katarzyna Pakosińska
Urszula Dębska
Rafał Cieszyński
Radosław Pazura
Tomasz Schimscheiner

Dwa bliźniacze apartamenty luksusowego hotelu, sąsiadujące przez ścianę jak w lustrzanym odbiciu, mogą pomieścić nawet najbardziej ekscentryczny zestaw Gości: skłócone małżeństwo w separacji, włoskiego kelnera, który Włochem jest lub bywa, urzędnika państwowego czekającego
na skandaliczny Prezent Urodzinowy, parę nieśmiałych samotnych serc umówionych przez biuro matrymonialne, egzotyczną Mimi - profesjonalistkę z agencji towarzyskiej, ekscentrycznego psychiatrę nieradzącego sobie z własnymi emocjami, atrakcyjną i elegancką bizneswoman, dziewiczą miłośniczkę romantycznej literatury nieopatrznie przeginającą z alkoholem i …? Długo by jeszcze wyliczać możliwości konfiguracji personalnych, wymykających się spod kontroli - choć aktorów
na scenie wciąż jest jedynie pięcioro! Jak to możliwe? Gdy ukryte drzwi między pokojami okazują się niedomknięte, każdy może stać się kimś, kim wolałby być lub bardzo nie chciałby być… 
Drogi Widzu - nie spuszczaj ich z oka i pozostań czujny w obu pokojach naraz do ostatniej minuty tego powalająco zabawnego zamieszania. Każdy komiczny niuans tej nakręcającej się mieszanki wybuchowej zagrany jest z niezwykłą precyzją i w szalonym tempie przez gwiazdorską obsadę aktorów znanych jako mistrzów humoru, pod czujną wodzą reżyserską Jerzego Bończaka.

cena biletu - 120,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł


08.03.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

BASEM, BARYTONEM I TENOREM - "Bez dwóch zdań Panowie dla Pań"


Koncert w wykonaniu:
Bogusław Morka - tenor
Artura Janda - bas
Jakuba Milewski - baryton 
Orkiestra Kameralna Prof. Marcina Wernera
Szeroki repertuar z literatury basowej, barytonowej i tenorowej zapewni satysfakcję nawet najbardziej wysmakowanego melomana. W programie same perły muzyki operetkowej, musicalowej, filmowej i estradowej: Księżniczka Cyrkówka, Ptasznik z Tyrolu, Baron Cygański, Ojciec Chrzestny, West Side Story, Man Of La Mancha, Południowy Pacyfik, Statek Komediantów, Oczy czarne, Kalinka, Spanish Eyes, Volare, Ciao Bambina, Już póżno i inne przeboje ...
cena biletu - 120,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł


22.03.2024 godz. 18.00, Sala koncertowa BCK

SIESTA W DRODZE - PEDRO MOUTINHO


Pedro Moutinho pochodzi ze słynnej rodziny mistrzów Fado. Rodzice są artystami tej sztuki.
Jego brat Carlos Manuel - Camane jest, obok Marizy, największą gwiazdą portugalskiej muzyki. Drugi brat - Helder, także wokalista Fado, ma ponadto własną wytwórnie płytową HM Musica. Pedro zaczął śpiewać już jako jedenastolatek w najważniejszych „Casas de Fado” Lizbony. W 2003 roku wydał pierwszy album (Primeiro Fado dla wytwórni Som Livre), gdzie tradycyjne pieśni przeplatał współczesnymi, sięgał po aranże orkiestrowe, śpiewał pieśni brazylijskich bardów, jak Caetano Veloso czy Jorge Mautner. Największa z żyjących legend Fado - Carlos do Carmo zaprosił go do wzięcia udziału w projekcie Novo Homem Na Cidade, gdzie najciekawsi młodzi artyści odtworzyli kultowy album Carlosa: Homem na Cidade z lat 70tych. Pedro Moutinho zaśpiewał tam Rosa da Noite. Chwilę później był już gościem w obsadzie filmu Carlosa Saury: Fados. Za kolejny album - Encontro (2008 - Som Livre) otrzymał Nagrodę Amalii Rodrigues za Najlepszy Album Fado Roku. Rok później pojawiła się płyta "Um Copo De Sol" a wkrótce potem wybór najznakomitszych utworów, wzbogacony duetami z Mayrą Andrade i Tiago Bettencourtem. 
W książce: "Lizbona. Muzyka moich ulic" Marcin Kydryński pisze o Pedro Moutinho m.in.: „Głos
o cudownie pełnym paśmie, wyrównany, jak koncertowy steinway. Fraza o długim łuku, poszczególne słowa dotykane miękko, z czułością. Ton lekko mechaty, jak kocia sierść i tęskny, jakby odrobinę nosowy, największej urody.”

cena biletu - 120,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł


24.03.2024 godz. 19.00, Sala koncertowa BCK

KACPERCZYK

Bracia Kacperczyk ruszają w "Trasę Po Końcu Świata"!
Maciek i Paweł nie zdążyli jeszcze podsumować jesiennego touru, a za rogiem kolejny koniec świa... roku. Pierwsza postapokaliptyczna wiosna w wykonaniu braci to 11 koncertów w 11 miastach - również w Bielsku-Białej! 

cena biletu - 140,00 zł
cena biletu ulgowego (dzieci, Bielska Karta Seniora, Karta Rodzina +, Weteran +, Zasłużony dla Zdrowia Narodu) - 60,00 zł

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.