Reklama

Rozrywka

  • 2 października 2023
  • wyświetleń: 867

Imponujące osiągnięcia modelarzy z grupy Dedal. Sukcesy w Polsce i Czechach

Uczestnicy grupy modelarskiej DEDAL z Domu Kultury w Wapienicy we wrześniu brali udział w trzech konkursach modeli kartonowych. Wśród wydarzeń, na których gościli, znalazły się Konkurs o Pohár Kyjovské Radnice 2023 w Czechach, XIV Festiwal Modelarski Jaworzno 2023 oraz Konkurs O Puchar Wójta Gminy Przeciszów. W sumie zdobyli 11 medali, 3 wyróżnienia, nagrodę specjalną oraz GRAND PRIX!

Imponujące osiągnięcia modelarzy z grupy Dedal. Sukcesy w Polsce i Czechach · fot. Dom Kultury w Wapienicy


- Jesteśmy bardzo dumni z naszych wapienickich modelarzy. To niezwykła radość, że ich praca jest doceniana na konkursach w Polsce oraz za granicą. Istotny jest fakt, że są to osoby w różnym wielku, a większość uczy się modelarstwa w Domu Kultury od wielu lat. Gratulujemy również instruktorowi grupy Leszkowi Górze za pasję jaką wkłada w rozwój młodych ludzi - mówi kierownik Domu Kultury w Wapienicy Lucyna Dobrzaniecka.

Wykaz nagrodzonych osób:

  • Julia Ślusarczyk - 2. miejsce w konkursie o Pohár Kyjovské Radnice 2023 w Czechach, wyróżnienie w XIV Festiwalu Modelarskim Jaworzno 2023, 3. miejsce w konkursie O Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

  • Józef Willinger - dwa 1. miejsca oraz tytuł Mistrza Czeskiej Republiki 2023 w konkursie o Pohár Kyjovské Radnice 2023 w Czechach, wyróżnienie w XIV Festiwalu Modelarskim Jaworzno 2023. W Konkursie O Puchar Wójta Gminy Przeciszów Józef zgłosił 3 modele zdobywając przy tym 1., 2. oraz 3. miejsce oraz GRAND PRIX.

  • Wiktor Tyrna - 1. miejsce w konkursie o Pohár Kyjovské Radnice 2023 w Czechach, 2. miejsce, wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna dl "Obiecującego Młodego Modelarza" w konkursie O Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

  • Szymon Ślusarczyk - wyróżnienie w XIV Festiwal Modelarski Jaworzno 2023, 1. oraz 3. miejsce w konkursie O Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

mp / bielsko.info

źródło: Dom Kultury w Wapienicy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.