Reklama

Rozrywka

  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 804

Rusza kolejna edycja konkursu dla filmowców zafascynowanych miastem

Nakręć film o jednej z ulic Bielska-Białej i wygraj nawet tysiąc złotych! Startuje już 8. edycja konkursu dla filmowców zafascynowanych naszym miastem - "Filmujemy Bielsko-Białą!".

"Miasto od zawsze dla ludzi". Niezwykły film promocyjny Bielska-Białej
Kadr z filmu promocyjnego "Miasto od zawsze dla ludzi" · fot. Tomasz Walczak


Galeria Bielska BWA i warszawska Fundacja Młodego Kina ogłaszają ósmą edycję konkursu "Filmujemy Bielsko-Białą!", pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla amatorów i profesjonalistów, zainspirowanych architekturą, historią, przyrodą lub mieszkańcami Bielska-Białej. Prace zgłaszane do konkursu mogą być realizowane rożnego rodzaju sprzętem umożliwiającym tworzenie wideo i mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment…), pod jednym warunkiem: muszą trwać dokładnie dwie minuty.

W 2023 roku każda osoba chcąca wziąć udział w konkursie może wybrać dowolną ulicę w przestrzeni Bielska-Białej. Rezerwacji dokonuje się w formularzu zgłoszeniowym - przedtem należy upewnić się, że dana ulica jest jeszcze dostępna.

Po rezerwacji ulicy w formularzu zgłoszeniowym wystarczy przesłać link do gotowego, dwuminutowego filmu na adres mailowy: miasta@euroshorts.eu do środy, 11 października 2023 roku (do godz. 23.59).

Ogłoszenie wyników planowane jest w piątek, 13 października w Galerii Bielskiej BWA, w programie bielsko-bialskiej repliki festiwalu Euroshorts.

Nadesłane filmy oceni jury powołane przez organizatorów, złożone z teoretyków i praktyków zajmujących się filmem. Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe, fundowane z budżetu Miasta Bielska-Białej. Autor najlepszego filmu otrzyma 1000 złotych, za drugie miejsce przewidziano 800 złotych, a za trzecie 600 złotych. Dodatkowo trzy osoby dostaną wyróżnienia po 200 zł.

Więcej szczegółów, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej konkursu.

Konkurs wpisuje się w trwające starania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jest dofinansowany z budżetu Miasta Bielska-Białej. Dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu z ramienia Galerii Bielskiej BWA, Michał Gąsior, pod adresem e-mail: m.gasior@galeriabielska.pl.

Rusza kolejna edycja konkursu dla filmowców zafascynowanych miastem
Rusza kolejna edycja konkursu dla filmowców zafascynowanych miastem · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj