bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 20 stycznia 2013
  • 3 lutego 2013
  • wyświetleń: 2368

Teatr Tańca Samaya: "Toń"

Za nami:

W niedzielę 3 lutego Teatr Tańca Samaya z Bielska Białej zaprasza na spektakl "Toń".

teatr tańca samaya, toń
Premiera spektaklu "Toń" · fot. Teatr Tańca Samaya


Teatr Tańca Samaya istnieje od grudnia 2010 roku. Teatr powstał z inicjatywy absolwentki Akademickiego Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi Sabiny Gwizdały oraz siedmiorga dziewczyn. Z czasem dołączyli do zespołu panowie techniczni, projektantka kostiumów i charakteryzatorka oraz tancerz-amator.

Spektakl "Toń" przedstawia pozornie udaną ceremonię zaślubin. Podczas wesela, Państwo Młodzi docierają nad tajemniczy staw, w którym nocą wedle legend, zamieszkują nimfy zwane też przez niektórych topielicami. Topielice wołaniem o pomoc lub też śpiewem wabią młodego mężczyznę, z zamiarem utopienia i zatracenia następnego człowieka w "toni".

Panna Młoda jednak postanawia walczyć o swojego wybranka różnymi sposobami. Nie chce stracić ukochanego mimo że zdaje sobie sprawę, że istnieją zjawiska, na które nie mamy wpływu. W spektaklu pojawi się cały wachlarz emocji i uczuć, od miłości, kuszenia, lęku i strachu aż do prawdziwej walki o wszystko. Wszystko to ujęte zostaje w dość niecodziennej formie.

Spektakl odbędzie się w Domu Kultury w Lipniku w Bielsku - Białej przy ul. Podgórnej 29. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.