bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 15 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1958

Bielscy policjanci wspierali WOŚP

Policjanci z drogówki i prewencji brali udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróże prawa dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy i innych uczestników wielkiej orkiestry.

W miejscu, gdzie odbywał się finał zaprezentowano sprzęt, jakiego na co dzień używają funkcjonariusze - wyposażenie i uzbrojenie, nowoczesny radiowóz z wideorejestratorem oraz pokaz umiejętności psów tropiących.

Stróżów prawa można było spotkać szczególnie w miejscach, gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kwesty prowadzone są przez osoby uprawnione. Udzielali pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy.

Bielscy policjanci wspierali WOŚP · fot. KMP Bielsko-Biała


W bielskim centrum handlowym przy ul. Mostowej, gdzie odbywał się finał WOŚP, obok sprzętu prezentowanego przez bielski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ratowników Beskidzkiej Grupy GOPR, wystawione zostało policyjne stanowisko. Zaprezentowano sprzęt jakiego na co dzień używają policjanci.

Bielszczanie mogli z bliska obejrzeć radiowozy prewencji i ruchu drogowego wyposażone w wideorejestratory. Najmłodsi przymierzali sprzęt, jakiego używają policjanci zabezpieczający mecze i przyglądali się uzbrojeniu funkcjonariuszy. Przewodnik psa tropiącego zaprezentował umiejętności policyjnych czworonożnych pomocników oraz podpowiadał, jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z obcym psem.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.