bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 8 stycznia 2013
  • 15 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2942

WOŚP zagrała na bielskich ulicach

Policyjny pies Ares oraz labrador Largo wzięły udział w bielskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czworonogi cierpliwie poddawały się zainteresowaniu dzieci i dorosłych.

wośp, fryzjerzy


Około 380 wolontariuszy zbierało pieniądze na ulicach Bielska- Białej, Kóz i Cieszyna. Bielski finał koncentrował się na wydarzeniach w centrum handlowym "Sfera". Tu także byli kwestujący z puszkami. Mirosław Torbiak, ratownik PCK jest weteranem wśród wolontariuszy. Wczoraj zbierał pieniądze już po raz 17! Jak mówi, sporo darczyńców chwaliło sobie fakt, że WOŚP po raz pierwszy wesprze osoby starsze.

"To jest fajna zabawa, więc póki są siły i zdrowie, to można coś dać od siebie"- mówi Torbiak.

Z orkiestrą grała m.in. policja i beskidzka grupa GOPR. Każdy mógł obejrzeć sprzęt, na którym pracują te służby. Wielka orkiestra była też okazją do nauki pierwszej pomocy.

"Byłem bardzo zdziwiony, ale było zainteresowanie. Spodziewaliśmy się głównie gapiów, ale było sporo odważnych, którzy podeszli, zapytali i spróbowali udzielić pierwszej pomocy"- mówi ratownik PCK Bartosz Waśniewski. Dodaje, że często rodzice wysyłali dzieci, a sami z uwagą przysłuchiwali się instrukcjom ratownika.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.