bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 lutego 2013
  • 26 lutego 2013
  • wyświetleń: 3227

Malarstwo i rzeźba Grabowskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Jana Grabowskiego. Wystawa potrwa do 3 marca. Bilety: 6 zł (normalny), 3 zł (ulgowy). W środy wstęp bezpłatny, w niedziele wstęp za złotówkę.

BWA, jan Grabowski
Jan Grabowski, Złote Łany, ok. 1962, olej, płótno, 58 x 83


Jan Grabowski malował pejzaże, portrety, martwe natury, a także polichromie w kościołach, tworzył grafikę, rzeźbę. Kilka pomników jego autorstwa znajduje się m.in. w przestrzeni miasta Bielska-Białej. Był laureatem nagrody "Sztaluga Juliana Fałata" (1977), dwukrotnie został nagrodzony na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa "Bielska Jesień" (1968, 1977). W 1994 roku został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Bielska-Białej "Ikar" w dziedzinie kultury i sztuki za całokształt pracy twórczej.

Wystawa, zorganizowana z okazji przypadającej w 2012 roku setnej rocznicy urodzin Jana Grabowskiego, będzie wyborem z zachowanego dorobku artysty, którego znaczna część przepadła w pożarze jego pracowni na strychu bielskiego mieszkania w 1977 roku.

Wystawie towarzyszyć będzie monografia artysty wydana w serii "Biblioteka Bielska-Białej".

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj