bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 561

Zwiedzanie Ratusza znów okazało się hitem. Zostanie powtórzone!

W ostatnią sobotę kolejne grupy chętnych mogły zwiedzić bielsko-bialski Ratusz oraz szczelinę przeciwlotniczą w pobliskim parku. Po ponadstuletnich obiektach oprowadzali bielszczan historycy Jakub Krajewski i Jacek Kachel.

Reklama

Zwiedzanie Ratusza znów okazało się hitem. Zostanie powtórzone!
Zwiedzanie Ratusza znów okazało się hitem. Zostanie powtórzone! · fot. Barbara Glajc


Gęsty śnieg, momentami porywisty wiatr i temperatura bliska zeru nie zniechęciły chętnych do poznania siedziby władz samorządowych Bielska-Białej. W zwiedzaniu 11 marca uczestniczyło kolejnych siedem bardzo dużych grup.

Po Ratuszu - jednym z najładniejszych XIX-wiecznych budynków w mieście - oprowadzał historyk Jakub Krajewski. Zwiedzający obejrzeli m.in. salę sesyjną, salę zarządu oraz gabinet prezydenta. Następnie wspólnie z Jackiem Kachlem goście penetrowali szczelinę przeciwlotniczą i tajny loch ucieczkowy z Ratusza. W parku czekała na nich miniwystawa historyczna oraz krótkie przeszkolenie z obsługi zabytkowego karabinu strzeleckiego typu Mauser.

Zwiedzanie Ratusza, zainicjowane w zeszłym roku przez prezydenta Jarosława Klimaszewskiego w ramach obchodów 125-lecia budynku, cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem, że z jednorazowego wydarzenia stało się wydarzeniem praktycznie cyklicznym. Już teraz zapowiedziano kolejną edycję tej imprezy - w maju.

- Bardzo cieszy mnie to zainteresowanie i fakt, że na taką żywą lekcję historii przychodzą całe rodziny. Mamy jedną z najpiękniejszych sal sesyjnych w kraju, warto więc zobaczyć, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące życia miasta. O istnieniu tajnego tunelu w Ratuszu czy szczeliny przeciwlotniczej wielu bielszczan dotąd nie miało pojęcia. Teraz mogli je sami zobaczyć i podzielić się wrażeniami. Dla takich zwiedzających warto pomarznąć - podkreślał historyk Jacek Kachel.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych na kolejne zwiedzanie Ratusza, które odbędzie się w maju.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.