bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 2 marca 2023
  • 6 marca 2023
  • wyświetleń: 864

Spotkanie z Władysławą Magierą odwołane!

8 marca o godz. 17:00 w Książnicy Beskidzkiej miało odbyć się spotkanie autorskie z Władysławą Magierą. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora i autora, spotkanie zostało odwołane - poinformowała w poniedziałek biblioteka.

Reklama

"Wspomnienia Zofii" to opowieść o Zofii Kirkor-Kiedroniowej i jej mężu, inżynierze Józefie Kiedroniu. Autorka książki fakty czerpała z pamiętników Zofii i opowieści jej rodziny. Ponieważ jej wspomnienia znają raczej historycy, postanowiła przybliżyć tę wyjątkową i zasłużoną postać szerszemu gronu czytelników.

Historyczka Władysława Magiera zajmuje się historią kobiet Śląska Cieszyńskiego oraz promowaniem zasłużonych postaci z regionu. Ocaliła od zapomnienia wiele ciekawych, nieznanych dokonań kobiet. Wszystkim inicjatywom przyświecał nowatorski motyw: spojrzenia na lokalną historię również poprzez dokonania kobiet.

magiera

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.