bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 24 grudnia 2012
  • 29 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2179

BWA: "Błąd w czasoprzestrzeni"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bileska BWA zaprasza na prezentację wideo i obrazu malarskiego Aleki Polis.

aleka polis, bwa
Aleka Polis - "Błąd w czasoprzestrzeni"


Aleka Polis (Aleksandra Polisiewicz) jest absolwentką cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tworzy wideo, filmy dokumentalne, animacje, zajmuje się sztuką cyfrową, performansem i malarstwem.

Projekt "Błąd w czasoprzestrzeni" obejmuje prezentację na wystawie wideo i obrazu malarskiego, a także pokaz filmów i animacji cyfrowych artystki podczas spotkania z publicznością. Projekt stawia pytania o znaczenie śmierci w kulturze, życiu społecznym i w doświadczeniu jednostki.

Centralnym punktem wystawy jest najnowsze, prezentowane po raz pierwszy w Polsce, wideo "Portret pośmiertny Ojca", któremu towarzyszy obraz "Cyklooksytocyna nr 13". Artystka dzieli się z widzem osobistymi przeżyciami i refleksją nad współistnieniem miłości i śmierci (Erosa i Tanatosa). Nawiązuje do tradycji przedstawień martwego ciała (Chrystus w grobie), tworzenia masek pośmiertnych i malowania portretów trumiennych, a także do symboliki liczb, geometrii i barw.

Prezentacja wideo i obrazu odbędzie się 4 stycznia - w pierwszą rocznicę śmierci ojca artystki. Wystawa potrwa do 3 lutego.

13 stycznia o godzinie 16.00 (w dniu urodzin ojca artystki) odbędzie się spotkanie z udziałem Aleki Polis i zaproszonych gości pt. "W trzy dni od jutra mogę mieć cztery dziury". Tytuł jest nawiązaniem do wypowiedzi Ojca artystki na cztery dni przed jego śmiercią. Wstęp wolny.

Podczas spotkania artystka przedstawi swoje filmy wraz z autorskim komentarzem. Po projekcji odbędzie się wykład filozofki dr Ewy Majewskiej oraz dyskusja z udziałem zaproszonych gości: socjolożki dr Joanny Wowrzeczki i kuratorki Agnieszki Żechowskiej.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj