bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 18 grudnia 2012
  • 25 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1590

BWA: "Jestem z tej bajki"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Do 30 grudnia w Galerii Bielskiej BWA (kawiarnia Aquarium), trwa wystawa fotograficzna "Jestem z tej bajki" autorstwa Anny Godlewskiej - dyplomowanej charakteryzatorki i wizażystki, oraz fotograf Marty Lelek.

jestem z tej bajki, bwa
Wystawa prezentuje zdjęcia podopiecznych Centrum Samopomocy "Milusińscy"


"Jestem z tej bajki", to wystawa fotograficzna łącząca w niecodzienny sposób życie osób niepełnosprawnych oraz wykreowany świat reklamy i filmu. Wystawę tworzy 15 zestawów zdjęć osób upośledzonych umysłowo lub fizycznie z Centrum Samopomocy "Milusińscy" w Bielsku-Białej.

Zdjęcia ukazują dwie rzeczywistości: codzienną oraz wykreowaną, nawiązującą do stylistyki reklam i okładek popularnych czasopism. Bohaterowie zdjęć zostali przedstawieni jako gwiazdy filmowe i główne postaci filmowych plakatów. Wcześniej każdym z nich zajęła się dyplomowana charakteryzatorka i wizażystka, stylizując go "na gwiazdę", ale w sposób podkreślający jego indywidualność. Następnie wszyscy uczestniczyli w indywidualnej sesji zdjęciowej.

Do prezentowanych na wystawie plakatów dołączone jest zdjęcie każdego z uczestników w konwencji "codziennej" oraz krótkie informacje o sportretowanych: kim są, o czym marzą, co lubią.

Mający społeczny cel projekt zrealizowany został przez Studio Atrium w Bielsku-Białej. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej we wrześniu 2012 roku.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj