Rozrywka

  • 23 stycznia 2023
  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1324

Basia Trzetrzelewska zaśpiewa w Cavatina Hall

Za nami:

W najbliższą środę 25 stycznia w bielskiej Cavatina Hall zagra Basia Trzetrzelewska. Są jeszcze bilety!

Basia Trzetrzelewska w Cavatina Hall
Basia Trzetrzelewska w Cavatina Hall · fot. materiały prasowe / Cavatina Hall


Barbara Trzetrzelewska to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami „Half a Minute” i „Get Out of Your Lazy Bed”. Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.

Debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była członkinią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce - Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect. W 1979 roku zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a dwa lata później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album „Whose Side Are You On”, który ukazał się w 1984 roku podbił całą Europę, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy. W 1987 roku ukazał się jej pierwszy autorski album „Time and Tide”. Najpierw Basia podbiła - największy na świecie - rynek amerykański.

Jej pierwszy album rozszedł się tam w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, przynosząc nawet popowy hit Top 30 na liście Billboard Hot 100 (był to tytułowy „Time and Tide”). Na całym świecie rozeszło się blisko 2 mln egz. Druga płyta „London Warsaw New York” powtórzyła ten wyczyn w roku 1990. Ten album także sprzedano w nakładzie blisko 2 mln kopii na świecie, z czego ponad 1 mln w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Basia wznowiła solową karierę albumem „It’s That Girl Again” 2009. Po dziewięciu latach od wydania płyty „It’s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Artystka planowała powrót w maju 2020 roku niestety choroba pokrzyżowała artystce i organizatorom plany… Ostatecznie Basia przyjeżdża do Polski w styczniu 2023.

W ponurych i smutnych czasach wojny głos i muzyka Basi są jak balsam na skołatane nerwy. Piosenkarka w Bielsku-Białej pojawi się ze swoim ostatnim projektem „Butterflies”. Na trasie będą jej towarzyszyć: Danny White - instrumenty klawiszowe, Giorgio Serci - gitar, Andres Lafone - bas, Ian Kirkham - saksofon, Marc Parnell - perkusja.

Początek koncertu w Cavatinie o godz. 19.00. Czas trwania: 120 minut.

basia

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj