Rozrywka

  • 20 stycznia 2023
  • 3 lutego 2023
  • wyświetleń: 1319

Koncert Flamenco Puro w Kubiszówce!

Za nami:

Dom Kultury im W. Kubisz w Bielsku-Białej oraz Szkoła Fuego Flamenco zapraszają na koncert flamenco już 3 lutego o godzinie 18.00!

Koncert Flamenco Puro w Kubiszówce
Koncert Flamenco Puro w Kubiszówce · fot. materiały prasowe


Rok 2023 rozpoczynamy wspaniałym koncertem z udziałem artystów polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco. Ich twórczość przypadła do gustu bielskiej publiczności, dlatego po raz kolejny pojawią się na bielskiej scenie Kubiszówki.

Gwiazdą wieczoru będzie tym razem hiszpański śpiewak Juan Cárdenas . Dla tych, którzy kochają głęboki, pełnym wyrazu, przeszywający śpiew flamenco to spotkanie z jego czystą, rdzenną formą. Artyści, którzy wystąpią prezentują FLAMENCO PURO czyli flamenco czyste w swej formie, wywodzące się z tradycji. Całość koncertu dopełni gitara i taniec w wykonaniu Małgorzaty Wołyńczyk, które swą wyrazistością i rytmicznym charakterem oddadzą żywiołową naturę flamenco. Usłyszymy również kojące dźwięki fortepianu, które w zetknięciu z bogactwem rytmów i nastrojów flamenco, tworzą interesujące połączenie.

Małgorzata Wołyńczyk to jedna z najlepszych w Polsce tancerek flamenco, która zdobywała i doskonaliła swoje umiejętności w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Jest założycielką szkoły flamenco La Puerta del Baile w Warszawie.

Najbliższy koncert to obowiązkowe wydarzenie nie tylko dla znawców flamenco. Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą sztuką może stanowić wspaniałe odkrycie!

Artyści, którzy wystąpią na scenie Kubiszówki już 3 lutego to:

  • Juan Cárdenas - śpiew
  • Małgorzata Wołyńczyk - taniec flamenco
  • Andrzej Lewocki - gitara flamenco
  • Mateo Gallito - cajon, palmas, fortepian.


Zapraszamy do zakupu biletów w sekretariacie Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej przy ulicy Słowackiego 17. Istnieje możliwość zakupu biletów on-line. Wejściówki w cenie: 35 zł. Tel. (33) 812 58 86.

Koncert Flamenco Puro w Kubiszówce!

ar / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.