Reklama

Rozrywka

  • 9 stycznia 2023
  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2142

"Żywieckie Gody 2023" zawitają do Żywca, Milówki i Bielska-Białej

Za nami:

Przed nami 54. Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody 2023. To wspaniały czas dobrych życzeń, radości i nadziei!

bielskobiała,bielsko,dziadyżywieckie,żywieckiegody,jukace,jukoce,ilovebb,fotodnia,instagram
Żywieckie dziady w Bielsku-Białej - 3.01.2020


W dniach 14-15 stycznia w Klubie Papiernik Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się przegląd grup kolędniczych i obrzędowych występujących „w izbie”, natomiast 21 stycznia w Milówce będzie miał miejsce przegląd grup obrzędowych występujących w plenerze - czyli Dziadów Noworocznych i Jukacy.

Z kolei w Żywcu dzień plenerowy Żywieckich Godów oraz Beskidzki Karnawał przypadają 28 stycznia. Koncert laureatów przeglądu grup kolędniczych i obrzędowych odbędzie się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz (MDK) w Bielsku-Białej dnia 29 stycznia.

Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Celem Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych Żywieckie Gody jest kultywowanie i popularyzacja ludowych obrzędów związanych z okresem od św. Andrzeja, poprzez adwent, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok - do końca mięsopustu, jak również propagowanie tradycji kolędniczych na styku Starego i Nowego Roku, realizowanych przez grupy Dziadów Noworocznych oraz wywodzących się z żywieckiego Zabłocia Jukacy.

"Żywieckie Gody 2023" zawitają do Żywca, Milówki i Bielska-Białej
"Żywieckie Gody 2023" zawitają do Żywca, Milówki i Bielska-Białej · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.