bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1113

Wystawa z PRL-em w tle

W galerii akademickiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku- Białej odbył się finisaż wystawy poświęconej laicyzacji życia społeczno-politycznego PRL w latach 1945-1989.

Ekspozycja składa się z fotografii, plakatów, dokumentów, fragmentów kronik szkolnych, materiałów prasowych ze zbiorów osób prywatnych i instytucji, m.in.: archiwów Centrali i oddziałów IPN, Archiwum Państwowego w Katowicach, czy Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Prof. Ernest Zawada, kurator galerii mówi, że wystawa w pewnym sensie dotyczy kwestii sacrum i profanum. "Sacrum, które zostało sprofanowane i przeinaczone. Wystawa znalazła się tu dlatego, żeby studentów uświadomić jak drzewiej było, za naszych czasów, kiedy rzeczywistość była przeinaczana"- mówi artysta.

Organizatorami wystawy pod tytułem "Za Marksem bez Boga" są oddziałowe biuro edukacji publicznej IPN w Katowicach oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Elżbieta Kralczyńska, prezes bielskiego KIK mówi, że zadaniem klubu jest przypominanie ważnych dat z historii.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.