Rozrywka

  • 28 października 2022
  • wyświetleń: 1251

Twórczo dla praw człowieka, czyli plakat społeczny w Kubiszówce

Za nami:

20 października 2022 roku w Kubiszówce odbył się wernisaż VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

Wystawa prac komentujących najważniejsze problemy współczesnego świata gości w bielskim domu kultury dzięki współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Na wernisażu MDSM reprezentowali: Paweł Warchoł - kurator wystawy i Bożena Grzywa - kierownik działu komunikacji, mediów i projektów.

Twórczo dla praw człowieka, czyli plakat społeczny w Kubiszówce - 20.10.2022 · fot. DK Kubiszówka


Imprezę rozpoczął koncert fortepianowy Agata Hołdyk, następnie o sztuce plakatu opowiadali pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego: dr hab. Łukasz Kliś oraz dr hab. Sebastian Kubica.

Wystawa prezentuje najlepsze plakaty VIII edycji biennale, w której wzięło udział 147 artystów z 11 krajów (Austrii, Białorusi, Chin, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych).To wyjątkowe spotkanie ze współczesną sztuką zaangażowaną - zaproszenie do rozmowy o współczesnym świecie i różnych aspektach demokracji.

Wystawę można oglądać w Kubiszówce do połowy listopada.

Twórczo dla praw człowieka, czyli plakat społeczny
fot. DK Kubiszówka

ups / bielsko.info

źródło: DK Kubiszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.