Rozrywka

  • 25 października 2022
  • wyświetleń: 909

Wystawa Projektu Arting 2022 „miasto?” w Galerii Sfera

Jeszcze tylko do 30 października można oglądać w Galerii Sfera (I piętro) wystawę Projektu Arting 2022 „miasto?”. Jej motywem przewodnim jest pytanie o tytułowe miasto, jego przestrzeń, infrastrukturę, a wreszcie mieszkańców. Prace przygotowali uczestnicy konkursu, jak również studenci z Wydziału Projektowego ASP Katowice i Wydziału Form Przemysłowych ASP Kraków. Finisaż wystawy odbędzie się 28 października.

Wystawa Projektu Arting 2022 „miasto?” w Galerii Sfera
Wystawa Projektu Arting 2022 „miasto?” w Galerii Sfera · fot. Galeria SFERA


Prace konkursowe prezentowane są w czterech kategoriach zgodnie ze zgłoszeniami: technologia, środowisko, Bielsko-Biała i wyzwanie od bielskich przedsiębiorców. Prace z Krakowa są innowacyjnymi projektami związanymi z transportem, życiem i pracą w mieście, a także odnawianiem dziedzictwa rzemieślniczego. ASP Katowice prezentuje najciekawsze dyplomy z ostatnich lat dotyczące przestrzeni publicznej, informacji, która może się w niej znaleźć, a także zdrowia i życia w mieście.

- Prezentując wystawę, chcemy promować młodych polskich projektantów, edukować społeczność miasta Bielska-Białej o designie i zwrócić uwagę na jego wartość w przestrzeniach publicznych, w tym miejskich. Chcemy prowokować do rozmów o naszym mieście, o potencjałach i możliwościach poprawy jakości życia w nim - mówi Jacek Graś, prezes Fundacji Ludzie-Innowacje-Design, która przygotowała wystawę.

Galeria Sfera ze względu na swoją lokalizację i historię jest wpisana w życie miasta i mieszkańców. Jako partner wydarzenia, zaprasza wszystkich mieszkańców na otwartą wystawę, gdzie można zapoznać się z przygotowanymi pracami i porozmawiać o projektach w przestrzeni miejskiej, procesie projektowania oraz nauczaniu wzornictwa na ASP. Podczas finisażu 28 października o godz. 17:00 gościniami będą m.in. dr hab. Barbara Widłak, prof. ASP, Dziekan Wydziału Forum Przemysłowych ASP Kraków oraz dr Marta Więckowska, Dziekan Wydziału Projektowego ASP Katowice.

Wystawa Projektu Arting 2022 „miasto?” w Galerii Sfera
Wystawa Projektu Arting 2022 „miasto?” w Galerii Sfera · fot. Galeria SFERA

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.