Reklama

Rozrywka

  • 23 października 2022
  • 28 października 2022
  • wyświetleń: 1120

Wystawa prac VI Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym

Za nami:

Od 28 października do 31 grudnia w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej - Starej Fabryce można oglądać wystawę prac nagrodzonych w konkursie VI Textile Art of Today.

Textile Art of Today, to cykliczna, międzynarodowa wystawa w formie konkursu, prezentowana w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Celem projektu jest ukazanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny twórczej o dużym potencjale rozwiązań technologicznych. W selekcji prac szczególną rolę odgrywa innowacyjność rozwiązań formalnych, eksperymentowanie, przekraczanie granic znanych
i tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych.

Tematem przewodnim VI Textile Art of Today jest „ENVIRO and ART” zachęcający uczestników do refleksji nad ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i ich szkodliwym wpływem na planetę i społeczeństwo.

Triennale jest swoistym hołdem dla Boženy Augustínovej (1939-2005) wybitnej słowackiej artystki, która zajmowała się malarstwem, ilustrowaniem książek, plakatem, grafiką, a przede wszystkim tworzeniem tkanin, w których wełniane włókna łączyła z aplikacjami, tekstyliami, haftami, obrazami i fotografiami, stając się w ten sposób prekursorką techniki Arttex.

Organizatorem Textile Art of Today jest Stowarzyszenie Triennale Tkaniny Bez Granic  ze Słowacji. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest partnerem wydarzenia.

Wystawa prac VI Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym
Wystawa prac VI Textile Art of Today w bielskim Muzeum Historycznym · fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

mp / bielsko.info

źródło: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.