bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2726

Świąteczne MiniGemini - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

W pierwszy grudniowy weekend na terenie Centrum Gemini Park odbyło się MiniGemini, które przyniosło ze sobą nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Instruktorzy z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” oraz Fundacji Dobry Dom poprowadzili warsztaty ceramiczne dla dzieci z myślą o najpiękniejszych świątecznych tradycjach.

Wśród nich był zwyczaj obdarowywania się prezentami. Początki tej praktyki związane są z kultem Świętego Mikołaja, biskupa diecezji Bari, wielkiego jałmużnika żyjącego w IV wieku, który znany był z dobroci i hojności wobec biednych. Do dzisiaj tradycja ta jest wyrazem miłości.

Świąteczne MiniGemini · fot. mat. prasowe


A który prezent piękniej o niej powie niż ten wykonany własnoręcznie? Dzieci w czasie warsztatów miały okazję wykazać się wyobraźnią, tworząc pełne serdecznych uczuć prezenty dla najbliższych - z ceramiki. W warsztacie ceramicznym wykonali bowiem na kole garncarskim, a następnie wypalą w piecu miski, miseczki, wazony.

Najmłodsi klienci Centrum pokazali też, że troszczą się o otaczającą nas przyrodę, konstruując domki dla ptaków. Miłośnicy kuchni ozdobili czapki kucharskie, w których - miejmy nadzieję - będą przygotowywać potrawy na wigilijny i świąteczny stół według tradycyjnych receptur, charakterystycznych dla rodzinnej tradycji i regionu.

W czasie trwania warsztatów było również można zakupić wyhaftowane własnym imieniem czapki kucharskie i gotowe domki dla ptaków.

MiniGemini przypadają na każdy pierwszy weekend miesiąca. W jego ramach odbywają się spotkania z piosenką, teatrem, sztuką, sportem i nauką. Wszystkie imprezy w ramach MiniGemini są organizowane z działającymi na lokalnym rynku instytucjami edukacyjnymi, zgodnie z motto Centrum - „Jesteśmy stąd”.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj