Reklama

Rozrywka

  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 1994

[FOTO] Wystawa fotografii i rozmowy z dwoma pilotami w ZSTiH

Wystawa fotografii lotniczej oraz rozmowy z dwoma pilotami Krzysztofem Cieślawskim i Mariuszem Stajewskim wypełniły spotkanie w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Wystawa fotografii i rozmowy z dwoma pilotami w ZSTiH - 12.09.2022 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


12 września w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych odbyło się wydarzenie ciekawe dla fanów lotnictwa, a szczególnie - dla uczniów klas kierunku technik mechanik lotniczy, a także klas fotograficznych. Nauczyciel tej szkoły Krzysztof Cieślawski, który jest równocześnie pilotem i współpracownikiem najbardziej znanego polskiego czasopisma lotniczego - Przeglądu Lotniczego / Awiation Review - zaprezentował kilkanaście wybranych fotografii o tematyce lotniczej. Zaprosił też chętnych na zajęcia koła fotografii lotniczej, na których zainteresowani będą mogli się dowiedzieć, jak takie zdjęcia wykonywać.

Rozwijanie takich pasji i pomysł powstania kółka fotografii lotniczej pochwalił obecny na spotkaniu prezydent Jarosław Klimaszewski. Gwiazdą spotkania był pilot doświadczalny pierwszej klasy Mariusz Stajewski. Opowiadał o pracy pilota doświadczalnego, ale także odpowiadał na pytania uczniów dotyczące możliwości pracy w lotnictwie i uzyskania uprawnień lotniczych.

Wystawę fotografii lotniczej będzie można oglądać do końca września w ZSTiH.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.