Rozrywka

  • 12 września 2022
  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 935

Witold Jacyków. "Morskie Obrazy Samoistne" - wystawa fotografii

Za nami:

Książnica Beskidzka zaprasza na wystawę fotografii "Witold Jacyków Morskie Obrazy Samoistne". Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 13 września o godzinie 17.00.

Witold Jacyków jest profesorem sztuk filmowych, fotografem, pedagogiem, malarzem. Pracuje w Instytucie Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie. Recenzent w przewodach awansowych w zakresie fotografii i filmu. Obszary zainteresowań fotograficznych to inscenizacja fotograficzna, portret, fotografia uliczna, wszelkie zjawiska inspirujące wizualnie.

Współredaktor i uczestnik monografii naukowych pt. „Obraz - między realnością a wirtualnością, refleksją a praktyką artystyczną”, „Ogród - miejsce upraw czy symbol”, „Dokument i kreacja artystyczna jako dopełniające się formy obrazowania rzeczywistości”, „(Re)interpretacje - między praktyką twórczą a dyskursem”

Prowadzi działalność wystawienniczą i popularyzatorską w zakresie fotografii.

Laureat nagrody dyrektora Fundacji Centrum Fotografii w Bielsku-Białej na 5. Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022

Wystawę można oglądać do 30 września.

Witold Jacyków. "Morskie Obrazy Samoistne" - wystawa fotografii
Witold Jacyków. "Morskie Obrazy Samoistne" - wystawa fotografii · fot. Książnica Beskidzka

mp / bielsko.info

źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.