Rozrywka

  • 9 września 2022
  • wyświetleń: 1253

Akademia Seniora: można dokonywać zapisów na kolejny rok

Akademia Seniora rozpoczyna kolejny rok działalności. Zapisy przyjmowane są w biurze Akademii od 12 do 30 września w godzinach od 10.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku.

Akademia Seniora: można dokonywać zapisów na kolejny rok
Akademia Seniora: można dokonywać zapisów na kolejny rok · fot. Akademia Seniora


Wrzesień to czas rozruchu po wakacyjnym wypoczynku. Do działania przygotowuje się również Akademia Seniora. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się 10 października o godz. 14.00 w Domu Kultury im. W. Kubisz przy ul. Słowackiego 17.

O charakterze i witalności tej organizacji zrzeszającej seniorów najlepiej świadczy międzynarodowa aktywność członków akademii. 27 sierpnia w ramach corocznych Spotkań na granicy bielscy seniorzy spotkali się już po raz szósty z zaprzyjaźnionymi seniorami z Czech i Słowacji.

Tym razem gospodarzami byli Słowacy, a spotkanie odbyło się w Skalitem niedaleko Zwardonia. W serdecznej atmosferze, tradycyjnie zaprezentowano dorobek artystyczny zespołów senioralnych. Bielskich seniorów reprezentował zespół taneczny AS+ z Akademii Seniora oraz zespół wokalny RETRO z Domu Kultury w Wapienicy. Występy obu zespołów bardzo się podobały, a tancerki żywiołowym kankanem zawojowały publiczność.

Słowaccy seniorzy przekazali przedstawicielom bielskiej Akademii Seniora puchar przechodni, albowiem przyszłoroczne, 13. już Spotkanie na granicy odbędzie się w naszym mieście. Organizatorami wydarzenia będą Miasto Bielsko-Biała i Stowarzyszenie Akademia Seniora.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.