bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 582

Za nami Piknik Dzielnicowy w Straconce w ramach święta miasta

Miejski Dom Kultury w sobotnie popołudnie 27 sierpnia zaprosił na rodzinną imprezę plenerową, która odbyła się obok Szkoły Podstawowej nr 26 w Straconce i stanowiła jeden z ważnych punktów programu tegorocznych Dni Bielska-Białej.

Za nami Piknik Dzielnicowy w Straconce w ramach święta miasta
Za nami Piknik Dzielnicowy w Straconce w ramach święta miasta · fot. MDK Bielsko-Biała


Zorganizowanie Pikniku w tej formule - z występami scenicznymi, warsztatami i kulinarnymi niespodziankami - było nagrodą za największą aktywność, tzn. włączenie się mieszkańców dzielnicy w sprzątanie podczas ekologicznej akcji „WyBBieram Czyste Miasto”. Na wezwanie Rady Osiedla Straconka odpowiedziało prawie 200 osób (z 500, które brały udział we wszystkich dzielnicach Bielska-Białej).

Piknikowa atmosfera rodzinnego spotkania wzbogacona została o szereg atrakcji o charakterze artystycznym, rozrywkowym i rekreacyjnym. Najbardziej oczekiwaną przez społeczność lokalną wiadomością było potwierdzenie przez wiceprezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka informacji przekazanej w imieniu prezydenta Jarosława Klimaszewskiego o szybkim przystąpieniu do budowy od podstaw budynku w stylu góralskim, w którym siedzibę będzie miał nowy dom kultury - Dom Kultury w Straconce, kolejna placówka Miejskiego Domu Kultury.

Przez cały czas trwania Pikniku prowadzone były przez instruktorów warsztaty plastyczne dla dzieci: malowano dziecięce buzie i specjalnie przygotowane kamienie w fantazyjne wzory, wykonywano kolorowe ozdobne rybki, które tworzyły kompozycje przestrzenne. Dzieci „smerfnie” rysowały i z wielkim entuzjazmem korzystały z ustawionego na placu dmuchańca, a nad terenem Pikniku unosiły się dostojnie bańki mydlane.

Za nami Piknik Dzielnicowy w Straconce w ramach święta miasta
Za nami Piknik Dzielnicowy w Straconce w ramach święta miasta · fot. MDK Bielsko-Biała


Organizatorzy zadbali o coś dla podniebienia od pizzerii Picollo i Dobrych Lodów Rzemieślniczych, LaCafeine serwowało kawę, a strażacy przygotowali grochówkę i potrawy z grilla.

Występy sceniczne zapoczątkował zespół „Retrospekcja” w repertuarze Anny Jantar. Publiczność wraz z wykonawcami odśpiewała największe, niezapomniane przeboje piosenkarki. Po tym efektownym artystycznym rozpoczęciu przez kilkadziesiąt minut królowała taneczna Zumba dla najmłodszych, a następnie na scenie pojawiła się żywiołowa Kapela Góralska Straconka - miejscowa grupa muzyków, znana m.in. z organizowania w kościele pod wezwaniem dorocznej góralskiej pasterki.

Wieczór przeciągnął się w noc, dzięki czemu zmrok w naturalny sposób stworzył niesamowity nastrój dla intrygującego koncertu popularnego zespołu Psio Crew, mającego w dorobku nominacje do Fryderyków - nagród polskiego przemysłu fonograficznego. Cechą charakterystyczną formacji od początku istnienia jest fuzja folkloru góralskiego z nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi spod znaku muzyki klubowej i hip-hopu, przeplatanie nastrojowości z energią, która porywa do tańca. I tym razem kapitalny kontakt artystów z publicznością okazał się doskonałym zwieńczeniem wieczoru.

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, główny organizator Pikniku w Straconce, dziękuje Gminie Bielsko-Biała i Spółce Akcyjnej AQUA za nieustające wsparcie, radnemu Szczepanowi Wojtasikowi za koordynację działań podczas przygotowań i ufundowanie dmuchanego placu zabaw dla dzieci. Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26 Grażynie Proch za użyczenie miejsca przy szkole, księdzu proboszczowi Ryszardowi Knapikowi za organizacyjną pomoc, Radzie Osiedla Straconka - w szczególności Józefie Wawak - za zmobilizowanie społeczności Straconki, strażakom z OSP Straconka za pracę wykonaną podczas przygotowań i w trakcie imprezy, strażakom z Lipnika za użyczenie sprzętu, ratownikom medycznym i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

mp / bielsko.info
źródło: Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.