bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 marca 2022
  • 25 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3079

[FOTO] Duet z synem i nowa piosenka. Koncert Nosowskiej w BCK

Mocno elektroniczne brzmienia - do tego Katarzyna Nosowska przyzwyczaiła nas w swojej solowej odsłonie. Opowieści o życiu, duet z synem i nowa piosenka - tak w telegraficznym skrócie można podsumować koncert wokalistki, który odbył się w Bielskim Centrum Kultury.

Koncert Katarzyny Nosowskiej w BCK - 23.04.2022 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Żywcu


Jak zawsze skromna, ostentacyjnie odcinająca się od scenicznego gwiazdorstwa Katarzyna Nosowska łączyła smutne opowieści z morałem z anegdotami z życia. Zapowiadając kolejne piosenki ("przepraszam, że tak długo mówię") tłumaczyła, że to nie są radosne teksty. Wokalistka mówiła o rodzinie, wychowaniu dzieci, kobiecych kompleksach, a najlepszym muzycznym komentarzem był duet z synem - Mikołajem Krajewskim. Wspólnie zaśpiewali utwór "Mówiła mi matka".

Już na początku Nosowska opowiadała o koncertowej tremie. Trudno się dziwić, to był pierwszy jej koncert od wielu miesięcy. Mocna sekcja rytmiczna i wypełniające przestrzeń klawisze, największe przeboje z solowych płyt artystki (ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej - Basta). Nie zabrakło nowości, zapowiedzianej przez Nosowską - "nie mówicie o tym nikomu w Polsce, ale zagram dla was nową piosenkę". Swoje muzyczne piętno odcisnęła utworze To tylko tango Maanamu. Był też cover the Cure i na bis jedna z najstarszych piosenek - Jeśli wiesz co chcę powiedzieć. Wszystko z przemyślanej, efektownej oprawie świetlnej. Ten koncert mógł zachwycić.

W tej sytuacji nie dziwią owacje na stojąco na koniec koncertu, a za kulisami zaproszenie od dyrektor BCKu Małgorzaty Chełchowskiej na koncert z Hey'em, jeśli tylko nastąpi reaktywacja zespołu. Na razie podobno nie ma żadnych konkretnych kroków, ale przecież sama wokalistka mówi, że trzeba wierzyć w życiowe zmiany...

mp / bielsko.info
źródło: www.bck.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.