bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 marca 2022
  • wyświetleń: 611

Akademia Seniora działa w programie Erasmus+

Stowarzyszenie Akademia Seniora 1 grudnia rozpoczęła realizację projektu pt. "Zagraniczna mobilność kadry seniorów szansą na rozwój" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Akademia Seniora działa w programie Erasmus+
Akademia Seniora działa w programie Erasmus+ · fot. UM Bielsko-Biała


Program pt. Zagraniczna mobilność kadry seniorów szansą na rozwój to pierwszy projekt Stowarzyszenia Akademia Seniora realizowany we współpracy z zagranicznym partnerem.

- W projekcie mogą wziąć udział członkowie kadry zarządzającej i edukacyjnej należący do naszej akademii oraz osoby współpracujące z nami w zakresie edukacji osób dorosłych. Wsparciem w ramach projektu zostaną objęte 22 osoby, wyjadą one na 10-dniowy kurs w celu zwiększenia wiedzy i umiejętności z zakresu efektywnego zarządzania organizacją - informuje prezes Akademii Seniora Liliana Zarębińska.

Akademia Seniora działa w programie Erasmus+
Akademia Seniora działa w programie Erasmus+ · fot. UM Bielsko-Biała


Odbędą się dwa wyjazdy, w każdym weźmie udział 11 osób. Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę, która pozwoli im przygotowywać wnioski o dofinansowanie, właściwie realizować projekty i je rozliczać, pozbyć się skrępowania podczas publicznych wystąpień, właściwie zarządzać sytuacjami powodującymi stres, sprawnie rozwiązywać konflikty w grupie, prawidłowo przekazywać informacje wewnątrz organizacji i na zewnątrz, efektywnie wykorzystywać narzędzia ICT, przeciwdziałać dyskryminacji, być bardziej tolerancyjnym i otwartym na różnorodność oraz wdrażać innowacyjne metody nauki osób dorosłych, stosowane w europejskich krajach. Poznają też metody, techniki i innowacyjne narzędzia, niezbędne do pracy z osobami starszymi. Po powrocie wdrożą je do planów prowadzonych przez siebie zajęć w poszczególnych grupach tematycznych (ogólnorozwojowych, artystycznych, turystycznych, sportowych, komputerowych, językowych)

Terminy kursów: 3-17 września oraz 17 września - 1 października br. (wraz z podróżą), miejsce: Rethymno, Grecja. Udział w projekcie jest bezpłatny.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.