bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2958

Rusza drugi etap budowy Centrum Bajki i Animacji. Podpisano umowę

Ruszają prace nad II etapem budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, które znalazło się w gronie dwudziestu zwycięskich projektów dofinansowanych z Funduszy Norweskich. Jak podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego łącznie złożono 224 wniosków. Ich sumaryczna wartość wyniosła ponad 2,88 mld PLN.

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


26 stycznia Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej podpisało umowę z generalnym wykonawcą, którym jest wyłoniona na drodze przetargu, lokalna firma Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Na mocy tej umowy, do sierpnia 2023 roku wzniesione zostanie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji.

Dokumenty podpisali: ze strony Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Ewelina Walkowicz, prezes zarządu, Mirosław Spisak, Prokurent oraz ze strony Studia Filmów Rysunkowych Maciej Chmiel, p.o. dyrektora.

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


Założeniem Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji jest połączenie różnych form rozrywki i edukacji, umożliwiając dzieciom i ich rodzicom naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Projekt stworzony zostanie w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Smokiem Wawelskim i Bartolinim Bartłomiejem.

- Interaktywne Centrum Bajki i Animacji ma nie tylko stworzyć atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców i turystów, ale także doprowadzić do ożywienia miasta i regionu. Dużą zaletą projektu jest fakt, że w przyszłości może zostać rozbudowany i uzupełniony o kolejne moduły. Będzie to największa tego typu inwestycja w Polsce, a nawet w tej części Europy - podkreślają przedstawiciele SFR.

Projekt finansowany jest z funduszy EOG, środków Ministerstwa Kultury oraz środków Miasta Bielska-Białej.

Loading...

mp / bielsko.info
źródło: SFR w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.