bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 stycznia 2022
  • 3 lutego 2022
  • wyświetleń: 921

DK Kubiszówka: wystawa prac z XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej

Za nami:

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz ma przyjemność zaprezentować prace konkursowe XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej, który w 2021 roku odbywał się pod hasłem Wolno mi! Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły oraz Fundację Śląskie Obrazy przy wsparciu finansowym Gminy Bytom. Przy organizacji wydarzenia każdego roku pracuje wielu pasjonatów i wolontariuszy reprezentujących rozmaite środowiska i grupy twórcze z terenu Polski południowej.

DK Kubiszówka: wystawa prac z XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej
DK Kubiszówka: wystawa prac z XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej · fot. DK Kubiszówka


„Sztuka Festiwalu Sztuki Wysokiej jest bardzo różnorodna - profesjonalna i naiwna, elitarna i popularna. (…) Na festiwal przyjeżdżają twórcy reprezentujący różne sposoby rozumienia sztuki. W przedsięwzięciu brali, i nadal biorą udział artyści z różnych części śląskiej metropolii, z odległych krańców Polski, a nawet świata. Wystawiali tu profesjonaliści o sławie przekraczającej granice Europy, ci którzy dopiero wypływają na szerokie wody oraz (niejednokrotnie) genialni samoucy. Ta otwartość na wszystkich obywateli świata sztuki, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy estetycznych preferencji, daje niespotykaną gdzie indziej możliwość konfrontowania ze sobą (czy tak bardzo różnej?) sztuki autorstwa profesorów, absolwentów i studentów akademii z twórczością osób bez artystycznego wykształcenia”.

W roku 2021 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz był jednym z partnerów festiwalu. Owocem współpracy jest prezentowana w Kubiszówce wystawa festiwalowych prac.

Zgromadzone dzieła ukazują różnorodność sztuki współczesnej, jej nurty i style oraz różnorodne formy artystycznego wyrazu. Serdecznie zapraszamy do spotkania z pracami XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej, autorstwa twórców artystów, którzy nie boją się eksperymentów i nowatorskich rozwiązań. Na wystawie będzie można podziwiać m.in. dzieła: Tadeusza Koseli - zdobywcy wyróżnienia Bielskiej Jesieni, profesorów ASP w Katowicach: Piotra Bąka i Aleksandra Ostrowskiego, prof. Małgorzaty Łuszczak z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, czy Julii Sznober - zdobywczyni I nagrody festiwalowego konkursu. Młode pokolenie artystów będą reprezentować również związani z Kubiszówką instruktorzy: Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Nachman, Jarosław Kuś.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 3 lutego o godz. 17.00 w Galerii Na Piętrze Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 33 812 58 86.

DK Kubiszówka: wystawa prac z XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej
DK Kubiszówka: wystawa prac z XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej · fot. DK Kubiszówka

mp / bielsko.info
źródło: Miejski Dom Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.