bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1468

Źródło wiedzy o Janie Pawle II

Zbiór wiedzy na temat Jana Pawła II i jego twórczości w Książnicy Beskidzkiej. Opracowanie w formie elektronicznej bazy danych zawiera już ok. 440 pozycji.

Są to nie tylko dokumenty tekstowe, ale też dokumenty audiowizualne: książki mówione, płyty CD, DVD, płyty analogowe i filmy. "Myślę, że to największy taki zbiór w Bielsku-Białej i najbliższym regionie"- mówi dyrektor biblioteki Bogdan Kocurek. Oprócz utworów papieża, jego przemówień i encyklik są publikacje dotyczące jego osoby i związków z południem Polski: Wadowicami, miejscem urodzenia i wychowania, czy Bielskiem-Białą wraz z okolicami, skąd pochodzili jego dziadkowie i rodzice.

Niedawno ogłoszono, że beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1. maja. Organizowane są pielgrzymki do Watykanu na te uroczystości. Czy w związku z tym jest większe zainteresowanie jego osobą? "Jeszcze tego nie odczuwamy, ale myślę, że to kwestia czasu. Przy każdej rocznicy śmierci, czy urodzin jest większe zainteresowanie, zgłaszają się szkoły na lekcje- zajęcia regionalne związane z osobą Jana Pawła II"- mówi Teresa Dziemińska z Książnicy Beskidzkiej.

Kolekcja "Jan Paweł II" dostępna jest na stronie Książnicy Beskidzkiej w internecie. Wszystkie materiały opatrzone są wskazaniem zasobu, czyli miejsca, gdzie można z nich skorzystać (np. biblioteka główna, czy filie osiedlowe).

new / bielsko.info, źródło: Książnica Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.