bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2162

Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka

Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy już po raz 28 zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział dorośli twórcy nieprofesjonalni (od 18 roku życia - ukończona najwyżej średnia szkoła plastyczna, nie mogą brać udziału studenci wyższych szkół artystycznych).

Reklama

Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka
Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka · fot. DK Włókniarzy


Uczestnicy konkursu mogą złożyć do trzech prac w dowolnych technikach malarskich. Jego organizatorzy dopuszczają pełną dowolność tematyczną malarskich prac. Początek składania prac konkursowych przypada na 26 stycznia 2022 roku i potrwa do 1 marca 2022 roku. Szczegóły, regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć tutaj.

Zeszłoroczna wystawa 27 edycji konkursu dostępna jest on-line w formie wirtualnego spaceru - https://mdk.bielsko.pl/spacer/
Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka
Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. I. Bieńka · fot. DK Włókniarzy


Tematem przewodnim zeszłorocznej edycji odbywającej się w ramach jubileuszu 70-lecia miasta Bielska-Białej było „Bielsko-Biała - dwa miasta, jeden organizm”. Na konkurs wpłynęło 350 prac nadesłanych przez 131 autorów z całej Polski. Na wystawę zakwalifikowało się 121 obrazów. Przyznano 4 nagrody pieniężne, nagrodę główną w temacie „Bielsko-Biała - dwa miasta, jeden organizm”., 4 wyróżnienia pieniężne, 1 wyróżnienie rzeczowe i 5 wyróżnień honorowych.

Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka jest imprezą o charakterze ogólnopolskim skierowaną do artystów różnych środowisk twórczych. Ma na celu wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Inspiracją do powstania konkursu była postać bielskiego artysty malarza Ignacego Bieńka, propagatora ruchu amatorskiego. Po raz pierwszy konkurs ogłoszono w 1995 roku W pierwszej edycji konkurs skierowany był do twórców z terenu byłego województwa bielskiego, a później po reformie administracyjnej jego zasięg objął obszar województwa śląskiego i małopolskiego. W 2004 roku w dziesiątą rocznicę istnienia potwierdzonego dużym zainteresowaniem, a więc sensownością kontynuacji tegoż zadania, konkurs osiągnął rangę ogólnopolską.

mp / bielsko.info

źródło: DK Włókniarzy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.