bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 listopada 2021
  • 6 listopada 2021
  • wyświetleń: 2328

"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym

Za nami:

Czeka nas nowe wydarzenie w festiwalowym kalendarzu Bielska-Białej i to jeszcze w tym roku. Mowa o UrBBan Fusion. Art & Fashion Festival, który odbędzie się w mieście od 1 do 3 grudnia. Natomiast już 6 listopada w Bielskim Centrum Kultury organizatorzy festiwalu zaplanowali casting na modelki i modeli UrBBan Fusian. Art & Fasion Festival.

Reklama

"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym
"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym · fot. urbbanfusion.com


UrBBan Fusian. Art & Fasion Festival to festiwal modowy. Wydarzenie tworzone jest z inicjatywy władz miasta i według pomysłu oraz pod dyrekcją artystyczną uznanej na świecie projektantki - Natashy Pavluchenko, tworzącej na co dzień właśnie w Bielsku-Białej.

Tym samym miasto nad rzeką Białą sięga do swojej bogatej tradycji włókienniczej, pokazując potencjał kreatywny osób w nim współcześnie tworzących. Wszystko będzie się odbywało, jak zaznaczają organizatorzy na stronie internetowej festiwalu urbbanfusion.com, z uwzględnieniem młodych ludzi, do których w szczególności jest adresowana nowa inicjatywa pozwalająca im na spotkanie z kreatywnością i doświadczeniem cenionych już - tak polskich, jak i międzynarodowych - przedstawicieli świata sztuki, mody, fotografii, muzyki i innych dziedzin artystycznych.

Program festiwalu przewiduje pokazy-spektakle, performance, artystyczne spotkania rangi masterclass, wystawy fotograficzne, pokazy filmowe, showroomy, a także konkurs skierowany do młodych adeptów świata mody - osób, które nie ukończyły 31. roku życia, z nagrodą główną o pokaźnej wartości, przyznawaną w dwóch kategoriach (uczeń i profesjonalista), a także nagrody specjalne.

Festiwal odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia, a prace można nadsyłać do 22 listopada 2021 roku. Szczegóły znajdują się pod adresem internetowym urbbanfusion.com/.

"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym
"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym · fot. urbbanfusion.com


Zanim jednak sam festiwal, 6 listopada w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbył się cating modelek i modeli chętnych do udziału w festiwalu.

"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym
"UrBBan Fusion" - nowe wydarzenie w kalendarzu festiwalowym · fot. urbbanfusion.com


Podczas pierwszej edycji festiwalu, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowana kolekcja Biała/Everlasting autorstwa Natashy Pavluchenko dedykowana miastu Bielsku-Białej. Cała rygorystycznie i wyłącznie w kolorze białym. To kolejna odsłona prac projektantki inspirowanych historią i sztuką. Artystka sięgnęła do wnętrz znakomicie zachowanego bielskiego kościoła św. Stanisława w Starym Bielsku, czerpiąc z jego dekoracji i wiążąc je jednocześnie z tradycją włókienniczą miasta. Premiera kolekcji odbyła się w tym roku w Rzymie, w ramach prestiżowego wydarzenia International Couture, podczas tegorocznych pokazów AltaRoma.

Goście festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także inną kolekcję projektantki, pochodzącą z linii kreatywnej łączącej modę i sztukę, a nazwanej Maria D’Anglona, opartej na ornamentach średniowiecznej Bazyliki w Tursi, w regionie Basilicata na południu Włoch.

Festiwal rozpocznie 1 grudnia o godzinie 19.00 w Metrum Jazz Club wernisaż wystawy Biała w obiektywie Romana Hryciówa i Michała Obryckiego. 2 grudnia, również o 19.00, w Teatrze Polskim odbędzie się gala otwarcia festiwalu. Podczas wydarzenia zaplanowano koncert performatywny Anny Guzik Bezsenna połączony z premierowym pokazem mody Biała/Everlasting autorstwa Natashy Pavluchenko. Ostatniego dnia festiwalu w Bielskim Centrum Kultury od godziny 12.00 do 17.00 odbędą się pokazy, warsztaty i showroomy. M.in. pokaz kolekcji autorstwa uczniów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a także wykłady - Natashy Pavluchenko, Hairdressers Wella, Rafała Stanowskiego o tym Jak przebić się w świecie mody? oraz Marii Cristina Rigano (w j. angielskim) Have a look as Fashion Show Backstage oraz dr Pauliny Żmijowskiej. O godzinie 19.00 tego samego dnia w programie jest gala finałowa z rozstrzygnięciem konkursu, wręczeniem nagród oraz spektaklem performatywnym z wykorzystaniem kolekcji modowych i prezentacją kolekcji Maria D’Anglona autorstwa Natashy Pavluchenko.

Organizatorem festiwalu jest Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.